19. „BARAQUE” Festiwal rozpoczęty!

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z koncertu zrealizowanego w ramach „19 Baraque” Festiwalu Muzyki Niepopularnej, który odbył się 27 października w sali kameralnej WOK.

Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły WILD BOOKS, ETTE ENAKA oraz WILD ARROWS.

Dziękujemy licznie przybyłej publiczności za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

 

 

 

**************************************************************************

 

„Baraque” jest festiwalem, który od lat śledzi co ciekawego i zaskakującego dzieje się na scenie niezależnej, głównie w Polsce, ale też i na świecie. Gramy nieprzerwanie od 19 lat wychodząc naprzeciw jesiennym chłodom, wietrznej pogodzie i zmarzniętej „młodzieży”.

Ciekawie zapowiada się i w tym roku – w końcu to ostatnia „nasta” edycja tego festiwalu. Ruszamy już 27 Października (godz. 19:00) od międzynarodowego koncertu trzech zespołów. Na scenie kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury wystąpią kolejno WILD BOOKS /PL, ETTE ENAKA /CZ, WILD ARROWS /USA. Trzygodzinna dawka muzyki alternatywnej połączonej z ciepło a niekiedy szorstko brzmiącym wokalem na pewno rozgrzeje nie jedno serce. Będzie DZIKO, i to dosłownie! Czeka nas wiele atrakcji, które z pewnością oderwą niejednego czynnego widza sprzed ekranu komputera, czy telewizora.

Bilety w cenie 15,00 zł dostępne są w kasie Wołowskiego Ośrodka Kultury. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji o samym festiwalu tu.

Więcej informacji o zespołach występujących w ten piątkowy wieczór
zaprezentowano poniżej.

WILD BOOKS // PL/Warszwa


Istnieją od 2012 roku. Ich obecny skład to gitara, bas i bębny. Do Wołowa przyjadą promować płytę „2”, która ukazała się w tym roku nakładem Instant Classic na CD i Vinylu oraz na kasecie w Dreamland Syndicate. Grają głośno i dość krótko.
Więcej informacji:
FB: https://www.facebook.com/WildBooksWarsaw/
Bandcamp: https://wildbooks.bandcamp.com/

ETTE ENAKA // CZ/Brno
Ette Enaka to indie-rock’owy tercet, który w 2016 roku został ogłoszony największym odkryciem sceny alternatywnej w Czechach!
Zespól tworzą byli członkowie dobrze znanych w „świadku alternatywnym i emo” zespołów: RUTKA LASKIER oraz DE MOOD. Ette Enaka zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku wydaniem „Back to Square One” wywołując ogromną sensację u naszych południowych sąsiadów. EP ukazała się nakładem Happy
Mutant, która obecnie jest jedną z najbardziej aktywnych społeczności D.I.Y. w Republice Czeskiej. Ette Enaka łączy ostre gitarowe melodie, z domieszką post punk oraz emocjonalnym wokalem z często kombinowanymi refrenami. Polecamy!
Więcej informacji:
FB: https://www.facebook.com/EtteEnaka/
Bandcamp: https://happymutant.bandcamp.com/album/ette-enaka-backto-
square-one

WILD ARROWS // USA/Brooklyn
Wild Arrows to amerykański kwartet prosto z Brooklyn’u. W 2017 roku wydali EP-kę „Dreamlike Dream”, która otrzymała za oceanem wiele pochlebnych opini. Wild Arrows grają nieprzeciętnie, alternatywnie, ale i pop’owo. Coś dla fanów Kraftwerk czy Ultravox. Co piszą o nich inni? „Naturalnie mroczne nagrania ukrwające się za pięknymi elektornicznymi liniami” – The Village Voice // „Czasami melanholijny wokal i teksty, połączone z ostrym i dobrym kontrastem elektronicznym sprawiają, że czujesz się jak cudownych latach 80. – Impose Magazine // „Gitary i bębny z szybko poruszającymi się utworami tworzą zamglone, energetyczne utwory, które przypominają o blasku wczesnego Arcade Fire.” Cryptic Rock w „Breathe Trought”
Więcej informacji:
FB: https://www.facebook.com/WILDARROWS/
Bandcamp: https://wildarrows.bandcamp.com/

Skip to content