Finał 20. Baraque Festiwalu – relacja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z finału 20-tej edycji Festiwalu Kultury Niepopularnej BARAQUE, który odbył się 10 listopada w Wołowskim Ośrodku Kultury.
W tym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych koncertach, które zafundowały nam kapele So Slow oraz Kristen. Dobrych emocji nie brakowało!

Plakaty, ziny, banery, roll up’y, archiwalne zdjęcia, festiwalowe artefakty – to wszystko można było zobaczyć w specjalnie przygotowanej na tą okoliczność strefie chill’out. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję zapoznać się z archiwalnymi materiałami dotyczącymi samego festiwalu jak i m.in. Klubu PeBeRol, w którym dawniej odbywał się Baraque.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

10 listopada 2018r. o godz. 20:00 w Wołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się finałowy koncert realizowany w ramach tegorocznej, 20-tej edycji „BARAQUE, czyli festiwalu kultury niepopularnej”.

Na scenie kameralnej WOK zaprezentują się dwa zespoły, które dotychczas miały okazję pojawić się już w Wołowie 🙂 – przed Państwem – SO SLOW i KRISTEN.

Czeka nas niezapomniana, muzycznie zaskakująca i sentymentalna podróż, zabierz się z nami już dziś!

Bilety w cenie 15 zł będą dostępne przed koncertem.

Aktualności, zapowiedzi i konkursy dotyczące festiwalu można śledzić na stronie: www.facebook.com/baraquefestival

Więcej o artystach występujących:

SO SLOW/Warszawa

Jak sami twierdzą, podstawą ich działania jest wieczna niewiadoma. Granie traktują jak wielką podróż, trip w nieznane. Zaczynali od noise i ukłonów w stronę lat 90., potem rozpoczęli schizofreniczne poszukiwania, by skończyć w krainie transu i psychodelii. Taka jest nowa płyta „3T”, która łączy elementy improwizacji, dysonansu i hipnotycznej rytmiki. Nie wiadomo co wydarzy się na koncercie. Na pewno będzie dużo elektronicznego sosu, trochę techno, trochę zabawy i mały krok w nieznane. Obok kompozycji z „3T” pojawi się także rozjechana interpretacja fragmentu z „Dharavi”. So Slow jest aktualnie w trakcie promocji płyty. W najbliższym czasie nagrywa nowy promocyjny singiel, który ukaże się nakładem Unquiet Records.

Magazyn Gitarzysta: „Zimnofalowa estetyka zatopiona w industrialnych klimatach splata się tu z masywnym, przysypanym gruzem post rockiem. Sekcja dudni tak, że resztki tynku odpadają ze ścian zdewastowanych bloków, perkusja jest po prostu kapitalna, rozwścieczone wokale wypluwane na totalnym w***ie przestraszyłby nawet grupkę skorych do bitki, podchmielonych kiboli, a gitary, gdy mają mocniej podkręcony przester, ryczą jak rozjuszone zwierzęta”.

Skład, który pojawi się w sobotę w Wołowie:
– Michał Głowacki – głos, elektronika, efekty specjalne
– Daniel Kryj – gitary i różne brzmienia
– Adam Stępień – basy
– Arek Lerch – perkusja

Polecamy: https://soslowband.bandcamp.com/

KRISTEN/Warszawa/Szczecin/Wrocław

Na polskiej scenie niezależnej nie ma chyba zespołu, który działałby dłużej i nagrywał płyty na tak równym, wysokim poziomie. Każdy kolejny album Kristen jest świętem dla fanów rodzimej alternatywy. Ich przedostatni – „The Secret Map” przyniósł grupie entuzjastyczne recenzje, a wokaliście i gitarzyście Michałowi Bieli nominację do Paszportu POLITYKI.

Twórczość Kristen trudno jest zakwalifikować do jednego nurtu, przez cały czas ukazuje swoje odmienne oblicza. Od math-rockowych form, przez rozwinięte, transowe kompozycje. Najnowsza ich płyta „LAS”, wydana przez wiodącą polską oficynę Instant Classic, zgarnęła masę wyróżnień i lokowała się w czołówkach większości zestawień najlepszych płyt 2016 r. Zespół słynie ze znakomitych koncertów, których zagrał już kilkaset w Polsce i za granicą.

„LAS” nagrany został w powiększonym, czteroosobowym składzie, z Maćkiem Bączykiem. Artysta maczał palce już w ich poprzedniej płycie „The Secret Map”, jednak teraz został stałym członkiem zespołu. Grupa ogranicza środki, a jednocześnie brzmi mięsiście i sugestywnie, kompozycje opiera często na repetycjach.

Po raz pierwszy słyszymy na tej płycie Michała Bielę śpiewającego po polsku w powalającej i hipnotyzującej piosence tytułowej. Jednak muzyce Kristen daleko od piosenek – zespół bowiem często skręca w kierunku eksperymentalnych form. Te kierunki słychać bardzo dobrze na koncertach, na których muzycy czują się doskonale – brzmią potężnie, a jednocześnie chwytliwie wciągają w swój muzyczny świat.

Skład:
– Mateusz Rychlicki – perkusja, elektronika
– Łukasz Rychlicki – gitara
– Michał Biela – bas, wokale
– Maciej Bączyk – syntezatory

Polecamy: https://kristenband.bandcamp.com/album/las 

Skip to content