Początek 20.Baraque Festiwalu – relacja

Pierwszy koncert mamy już za sobą! Raz jeszcze dziękujemy Good Night Chicken, Stay Nowhere oraz Lonker See za niezapomniane, muzyczne doznania! Dziękujemy mieszkańcom Wołowa, Polkowic, Wrocławia, Szczecina, Lubina, Ostrzeszowa, Poznania, Wińska, Brzegu Dolnego i innych nie wymienionych miejscowości za tak liczne przybycie – Jesteście fantastyczni! Dziękujemy Wolontariuszom WOK za pomoc – bez Was nie było by tak super Teraz nie pozostaje nam nic innego – 10 listopada widzimy się ponownie w WOK tym razem z So Slow i Kristen

Zdjęcia zostały wykonane przez Marka Czwartyńskiego.

 

 

********************************************************************************

 

 

 

Już niebawem rozpoczniemy jubileuszową, 20-tą edycję Festiwalu Kultury Niepopularnej „Baraque”. Grała tu czołówka polskiej sceny alternatywnej. Tu swoje pierwsze kroki stawiały takie kapele jak: Kristen, George Dorn Screams, Plum, Starzy Singers, Blue Raincoat.

27 października 2018r. o godz. 19:00 w Wołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów, na którym wystąpią Good Night Chicken, Stay Nowhere oraz Lonker See.

Bilety w cenie 15 zł będą dostępne przed koncertem.

Aktualności, zapowiedzi  i konkursy dotyczące festiwalu można  śledzić na stronie:  www.facebook.com/baraquefestival

Poniżej kilka informacji o artystach występujących podczas pierwszego koncertu:

GOOD NIGHT CHICKEN (Bydgoszcz)
Good Night Chicken to tak naprawdę Artur Kujawa i Tomek Gołda. Na scenie grają od 2013 roku, ale dopiero 2015 roku pojawiła się ich pierwsza EP-ka. W tym roku, w styczniu nakładem Music Is The Weapon ukazał się krążek „You Like The Taste, Don’t You”, który dość intensywnie namieszał na naszej rodzimej scenie alternatywnej.
Piszą o sobie tak: Garażowany duet, przekręcony przebieg, fani szybkiego grania i wolnego życia. Rekomendujemy do sprawdzenia!

goodnightchicken.bandcamp.com

STAY NOWHERE (Kraków)
Stay Nowhere to młody stażem zespół z Krakowa, stworzony przez gości, którzy swoją muzyczną lekcję odrobili dawno temu. Ich twarze mogliście zobaczyć w Whale Heart Music, W Kilku Słowach, Inkwizycji, a nawet w kultowym już dzisiaj wSzańcu. Na warsztat wzięli charakterystyczną dla grunge’u tendencję do pisania popowych piosenek ścianą dźwięku, połączyli to z nostalgicznym emo z lat 90 i ciężarem hardcore’a i wydali na świat twór, który zaledwie po dwóch materiałach – demówce i LP – został okrzyknięty nadzieją polskiej sceny alternatywnej. Ich debiutancki album z 2018 wydała Antena Krzyku, co samo w sobie stanowi potwierdzenie jakości, a dotychczasowe koncerty, wywołały same pozytywne opinie. Dla fanów Title Fight, Turnover, Basement z jednej strony i Smashing Pumpkins, Rival Schools, a nawet Nirvany z drugiej, w tym kraju dawno nie było lepszej propozycji. Wokalista śpiewający krzykiem, gitara doładowana parapetem z efektów, riffy basowe na pełnych chwytach, mocne bicie na perkusji – wszystko to udowadnia, że sentymentalną muzyką także można robić fizyczną krzywdę. To już nie tylko 90s revival, ale zupełnie nowa jakość.

https://staynowhere.bandcamp.com/

fot. Paweł Jóźwiak

LONKER SEE (Gdynia)
To projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon, a na początku kwietnia 2018 roku przy pomocy Instant Classic zespół wydał kolejną płytę pod tytułem „One Eye Sees Red”.

W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Sprawdźcie sami 🙂

https://lonkersee.bandcamp.com/

Skip to content