26.11. „Baraque” Festiwal Muzyki Alternatywnej

Pod koniec listopada odbędzie się 12. edycja  Festiwalu Muzyki Alternatywnej „Baraque”. Bilety w cenie 10 zł ( przedsprzedaż)  można nabyć w  sekretariacie WOK od dnia 02.11.2010r. W dniu koncertu cena biletu wyniesie 15 zł.

W tym roku na festiwalu wystąpią: DEAD SNOW MONSTER , BAD LIGHT

DISTRICT, SEARCHING FOR CALM i INDIGO TREE.

Poniżej garść informacji o wykonawcach.

OFICJALNY MYSPACE FESTIWALU

 

DEAD SNOW MONSTER          www.myspace.com/deadsnowmonster

Konfiguracja muzyczna sygnowana nazwą Dead Snow Monster, zrodziła się 6 grudnia 2009 roku w głowach braci Kamila (wokal, gitara) i Michała (perkusja) Kozłowskich. Do efemerycznego duetu rychło dołącza Sylwester Wroniecki (bas). Bardzo szybko w niniejszym trio, powstałym na wrocławskim Śródmieściu, zadziałał układ odpowiedzialny za procesy twórcze. Wspólna fascynacja muzyków garażowym graniem, charakteryzującym się brudnym brzmieniem, spowodowała pojawienie się pierwszych kompozycji.
Formacja Dead Snow Monster długo nie czekała na debiut sceniczny, bowiem już 11 grudnia wystąpiła na XV edycji jeleniogórskiej Ligi Rocka, gdzie zdobyła wyróżnienie. Bezczelny minimalizm zderzony z intrygującym śpiewem zrodził efekt oszałamiający, czego wymiernym odzwierciedleniem jest reakcja publiczności.
W pierwszej połowie 2010 roku zespół zagrał kilka koncertów podczas wrocławskich wernisaży czy przeglądów sztuki. Muzyka Dead Snow Monster została doceniona przez organizatorów gdyńskiego festiwalu Heineken Open’er, na którym formacja miała przyjemność zagrania. Latem i jesienią grupa koncentruje się na licznych występach w całej Polsce, między innymi kilkakrotnie poprzedzając Aptekę na jej jubileuszowej trasie 25 lat na linii frontu tour.

BAD LIGHT DISTRICT               www.myspace.com/badlightdistrict

Bad Light District to projekt powołany do życia w 2007 roku przez Michała Smolickiego – perkusisty krakowskiej grupy New York Crasnals. W maju 2009 roku nakładem Ampersand Records ukazuje się debiutancki album ‘Simplifications’ skomponowany oraz nagrany w całości przez Michała, przy gościnnym udziałem kolegów z macierzystego zespołu. Piosenki z płyty z marszu trafiają na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych – a singlowy ‘Street Of Frozen Phantoms’ trafia na Listę Przebojów Programu Trzeciego, w którym to album stał się także płytą tygodnia. ‘Simplifications’ zbiera także znakomite recenzje w ogólnopolskiej prasie muzycznej (m.in. Machina, Pulp, Teraz Rock). Jesienią 2009 roku do projektu dołącza drugi gitarzysta Jacek Dąbrowski dopełniając koncertowy skład Bad Light District. Ukoronowaniem udanego roku 2009 była nominacja w kategorii Odkrycie Roku miesięcznika Pulp oraz wyróżnienie w rocznym podsumowaniu krakowskiej Gazety Wyborczej.

Na początku 2010 roku formuje się nowy skład koncertowy BLD z Łukaszem Lembasem (Tele) na basie i Maciejem Pietrzykiem (10000 Szelek) na perkusji.

INDIGO TREE www.myspace.com/indigotree

Ktoś powiedział, że to subtelniejsza, naznaczona słowiańską melancholią, mutacja Animal Collective. Duet Indigo Tree zadebiutował w 2009 roku albumem „Lullabies of Love and Death” i z miejsca został okrzyknięty jednym z najbardziej interesujących młodych zespołów niezależnych w Polsce. A zaczęło się od muzyki filmowej, którą miał stworzyć i zarejestrować basista Filip Zawada (znany m.in. z Pustek). Zaprosił do studia gitarzystę Peve’a Lety i tak dobrze im się razem grało, że z soundtracku nic nie wyszło, za to założyli zespół, który budzi coraz większe zainteresowanie również poza granicami naszego kraju.

SEARCHING FOR CALM www.myspace.com/searchingforcalm

Zespół Searching For Calm właśnie skończył przygotowywanie następcy debiutanckiego albumu, który będzie zatytułowany „Celestial Greetings„. Płyta ukaże się w listopadzie nakładem Mystic Production.  Searching For Calm to eksplozja energii i emocji, niespodziewane skrzyżowanie hałasu i ciszy. Organiczne dźwięki inspirowane Stevem Albinim i zespołami Fugazi, Sonic Youth, niespokojnym Converge czy Dillinger Escape Plan i The Mars Volta. Jeżeli we współczesnej muzyce jest coś co może zaskoczyć słuchacza, to jest to właśnie album „Celestial Greetings”.

Muzyka grupy ucieka łatwym porównaniom do jednego gatunku. Zespół celowo unika ślepego podążania za gotowymi rozwiązaniami, dodając do surowych dźwięków niekonwencjonalne rozwiązania rytmiczne i dużo melodii.  Album został zmiksowany przez Pedro Ferreira (The Darkness, Therapy?).

Skip to content