20 Baraque, czyli Festiwal Kultury Niepopularnej – początek.

Już niebawem rozpoczniemy jubileuszową, 20-tą edycję Festiwalu Kultury Niepopularnej „Baraque”. Grała tu czołówka polskiej sceny alternatywnej. Tu swoje pierwsze kroki stawiały takie kapele jak: Kristen, George Dorn Screams, Plum, Starzy Singers, Blue Raincoat.

27 października 2018r. o godz. 19:00 w Wołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów, na którym wystąpią Good Night Chicken, Stay Nowhere oraz Lonker See.

Bilety w cenie 15 zł będą dostępne przed koncertem.

Aktualności, zapowiedzi  i konkursy dotyczące festiwalu można  śledzić na stronie:  www.facebook.com/baraquefestival

Poniżej kilka informacji o artystach występujących podczas pierwszego koncertu:

GOOD NIGHT CHICKEN (Bydgoszcz)
Good Night Chicken to tak naprawdę Artur Kujawa i Tomek Gołda. Na scenie grają od 2013 roku, ale dopiero 2015 roku pojawiła się ich pierwsza EP-ka. W tym roku, w styczniu nakładem Music Is The Weapon ukazał się krążek „You Like The Taste, Don’t You”, który dość intensywnie namieszał na naszej rodzimej scenie alternatywnej.
Piszą o sobie tak: Garażowany duet, przekręcony przebieg, fani szybkiego grania i wolnego życia. Rekomendujemy do sprawdzenia!

goodnightchicken.bandcamp.com

STAY NOWHERE (Kraków)
Stay Nowhere to młody stażem zespół z Krakowa, stworzony przez gości, którzy swoją muzyczną lekcję odrobili dawno temu. Ich twarze mogliście zobaczyć w Whale Heart Music, W Kilku Słowach, Inkwizycji, a nawet w kultowym już dzisiaj wSzańcu. Na warsztat wzięli charakterystyczną dla grunge’u tendencję do pisania popowych piosenek ścianą dźwięku, połączyli to z nostalgicznym emo z lat 90 i ciężarem hardcore’a i wydali na świat twór, który zaledwie po dwóch materiałach – demówce i LP – został okrzyknięty nadzieją polskiej sceny alternatywnej. Ich debiutancki album z 2018 wydała Antena Krzyku, co samo w sobie stanowi potwierdzenie jakości, a dotychczasowe koncerty, wywołały same pozytywne opinie. Dla fanów Title Fight, Turnover, Basement z jednej strony i Smashing Pumpkins, Rival Schools, a nawet Nirvany z drugiej, w tym kraju dawno nie było lepszej propozycji. Wokalista śpiewający krzykiem, gitara doładowana parapetem z efektów, riffy basowe na pełnych chwytach, mocne bicie na perkusji – wszystko to udowadnia, że sentymentalną muzyką także można robić fizyczną krzywdę. To już nie tylko 90s revival, ale zupełnie nowa jakość.

https://staynowhere.bandcamp.com/

fot. Paweł Jóźwiak

LONKER SEE (Gdynia)
To projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon, a na początku kwietnia 2018 roku przy pomocy Instant Classic zespół wydał kolejną płytę pod tytułem „One Eye Sees Red”.

W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Sprawdźcie sami 🙂

https://lonkersee.bandcamp.com/