Niemen i Zator improwizują Babuchowskiego

3 maja, w sali widowiskowej WOK mieliśmy okazję przysłuchiwać się improwizacji Natalii Niemen w akompaniamencie Michała Zatora. Zaprezentowana podczas występu poezja Szymona Babuchowicza dostarczyła słuchaczom wielu muzycznych emocji i wzruszeń.

„Wołów🐂🐂🐂🐂❤️😃! Bardzo dziękujemy za zaproszenie i za popołudnie spędzone z nami oraz z naszą nietypową i niełatwą twórczością😊Dzięki harfista Michal Zator za wspólnotę i Szymon Babuchowski za głębię oraz piękno poezji🦋🌸🐚🍂🌿💦🏞! Mam nadzieję, żeście Państwo się nie wynudzili przy tych asymetrycznych formach niepiosenkowych…😬Co złego, to nie my😊😉😃😘🙂Wszystkiego Dobrego Wam Wszystkim!” –  tak skomentowała występ w naszym mieście artystka. 

*************************************************************************

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzącym koncercie, podczas którego Natalia Niemen oraz Michał Zator zmierzą się z poezją Szymona Babuchowskiego.

03 maja 2019 r. godz. 15.00, Sala Widowiskowa WOK
Bilety w cenie 30 zł. dostępne są w Sekretariacie WOK.
Miejsca nienumerowane.

Natalia Niemen to piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Michał Zator – najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. W swoim repertuarze posiada pozycje klasyczne jak i własne inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie które otrzymał na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Spotkanie z muzycznym światem o którym opowiada zaliczyć trzeba na pewno do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych.

Podstawą działań duetu jest improwizacja, czyli tworzenie utworów na gorąco, bez przygotowania, tu i teraz przed publicznością. Muzycy nigdy nie wiedzą, co zagrają i zaśpiewają (Natalia improwizuje tu również na altówce). Natalia wzięła na warsztat poezję poety, dziennikarza i muzyka, Szymona Babuchowskiego. Premierowy recital tego cyklu miał miejsce w warszawskim salonie artystycznym “Kalinowe Serce”, 17 września 2018.

Choć materiał ów dla przeciętnego słuchacza może być trudny, to jednak owa spontaniczna twórczość została w żoliborskiej klubokawiarni przyjęta z dużym entuzjazmem. To zachęciło duet do dalszego rozwijania się w materii improwizacji wokalno-instrumentalnej na wybranych tekstach.