Wystawa „Kto Ty jesteś? Artyści i dzieci w dwugłosie o niepodległości”

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z wystawy „Kto Ty jesteś? Polak Mały”, którą gościliśmy w dn. 31.05- 06.06 w Wołowskim Ośrodku Kultury.

W tym czasie odwiedziło nas ponad 150 uczestników z placówek oświatowych z terenu Gminy Wołów.

5-tego czerwca zorganizowano finisaż wystawy, w którym uczestniczyli m.in. podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Wołowie. To wydarzenie uroczyście zakończyło zwiedzanie wystawy.

 

 

 

 

 

 

XXXX

 

Wołowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w wystawie „Kto Ty jesteś”.

Wystawa „Kto ty jesteś? Polak mały!” odpowiada na pytania czym jest Polska, Ojczyzna, niepodległość, patriotyzm, życie w wolnym kraju, tożsamość narodowa, dziedzictwo, możliwość przekazywania i pielęgnacji tradycji rodzimych.

Czym nasza wystawa różni się od pozostałych? Przede wszystkim tym, że odpowiedzi na zadane przez nas pytania pozostawiamy nie tylko artystom plastykom ale także dzieciom! Nasza wystawa zderza ze sobą dwie perspektywy: dorosłych artystów oraz dzieci. Na wystawie są one tak samo ważne jak prace dorosłych artystów, wszystko po to, aby obie wizje, uzupełniały się i pokazywały jak najszerszy obraz ojczyzny, w której żyjemy.

Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza to prace polskich artystów tworzących dla dzieci. Do projektu zaprosiliśmy współcześnie tworzących grafików: Joannę Rusinek, Agatę Dudek, Mariannę Oklejak, Iwonę Chmielewską, Marcina Bruchnalskiego, Piotra Fąfrowicza, Mariannę Sztymę, Tomasza Samojlika, Joannę Concejo, Joannę Gębal, Piotra Sochę, Piotra Karskiego oraz Aleksandrę i Daniela Mizielińskich.

Drugim głosem wystawy będą prace plastyczne dzieci, które powstaną podczas zajęć odbywających się w ramach działań kuratorskich.

Język ekspozycji i jej interaktywność dostosowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat, ich ciekawości i odczuwania wystawy wszystkimi zmysłami.

Wystawę można oglądać od 30.05-06.06.

Skip to content