Warsztaty wielkanocne z WOK – cz.1

Wołowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w warsztatach wielkanocnych online! Przed nami pierwszy warsztat z cyku „Papierowe zabawy”, który jest skierowany do najmłodszego grona odbiorców. Dziś wspólnie stworzymy wielkanocne jajko na patyku.

Stopień trudności: łatwy

Zapraszamy!

1. Przygotuj: 

  • 4 patyki do szaszłyków lub 4 zwykłe patyki;
  • 1 kartkę papieru w formacie A4 (może być to kolorowa kartka);
  • Taśmę klejąca (cieńką);
  • Nożyczki
  • Wstążeczki kolorowe;

Opcjonalnie:

  • Marker;
  • Kredki, pisaki;
  • Kolorowe kartki lub wycinki gazet- do dekoracji;

Do naszych pisanek użyłyśmy gotowego papieru z nadrukiem w kolorze fioletowym, ale ty nie musisz się ograniczać do gotowców. Skorzystaj z białych kartek, by te w późniejszym kroku pomalować, zakleić i ozdobić tak jak podpowiada ci wyobraźnia  🙂 

Zatem do dzieła!

2. W pierwszej kolejności podziel kartkę na 4 części. Przetnij wzdłuż lini zgięcia. Z wyciętych prostokątów wytnij 3 jajka (nasze mają wymiary ok. 10 cm wysokości i ok. 8 szerokości).

Możesz spróbować wyciąć jajka samodzielnie bez szablonu, ale możesz skorzystać z tego wzoru i odrysować go na czwartej, niewykorzystywanej części kartki. Wytnij szablon i odrysuj na pozostałych kartkach.

*

3. Tak prezentują się nasze wycięte „jajka”. Czas na dekoracje!

Jak wspominałyśmy na wstępie – już teraz możesz namalować wszystko na co masz ochotę – szlaczki, króliczki, samochody, chmury – niech twoja wyobraźnia nie ma ograniczeń. Do dzieła 🙂

*

4. Nasze pisanki na patyku już prawie gotowe – teraz weź jedno „jajko” i przyłóż do jego dolnej części patyk do szaszłyków (lub zwykły patyk). Sklej te dwa elementy taśmą klejącą – tak jak na zdjęciu.

*

5. Teraz czas na wstążeczkę! Aby ułatwić sobie zadanie, możesz zacząć wiązać kokardkę w połowie patyka, a później podciągnąć ją do „góry”.

Jeśli nie potrafisz wiązać kokardki poproś osobę dorosłą – z pewnością chętnie Ci pomoże.

*

6. Kokardki zawiązane, patyki na swoich miejscach! Nasze pisanki wielkanocne prawie gotowe….

*

7. Przed tobą ostatni i najważniejszy etap – czyli ostateczna prezentacja 🙂
Dziękujemy za udział w warsztatach! Koniecznie pochwal się swoimi efektami!