FOTORELACJA – 19. Baraque – Akt Ostatni

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z ostatniego wydarzenia realizowanego w ramach 19. Baraque, czyli Festiwalu Kultury Niepopularnej. W sobotni wieczór w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury mieliśmy okazję gościć prawdziwe Ikony sceny elektronicznej – Michała Jacaszka w duecie z Hanną Malarowską oraz niemiecki duet Tarwater.

 

 

 

 

 

 

 

 

18 listopada o godz. 20:00 w Wołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się ostatni koncert realizowany w ramach 19. Festiwalu Muzyki Niepopularnej – Baraque. Na scenie kameralnej zaprezentują
się dosłowne Ikony sceny elektronicznej – pierwsza z nich to MICHAŁ JACASZEK, druga to niemiecki duet TARWATER.

Bilety w cenie 20,00 zł dostępne są w kasie Wołowskiego Ośrodka Kultury. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji o samym festiwalu tu.

Więcej informacji o zespołach występujących w ten piątkowy wieczór zaprezentowano poniżej.

 

Michał Jacaszek // PL

Kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie cztery autorskie albumy, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami. Jest jednym z kuratorów Festiwalu C3 /Club Contemporary Classical/. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

Ważną rolę w twórczości kompozytora pełni współpraca z twórcami filmowymi i teatralnymi. Za muzykę skomponowaną do spektaklu Teatru Telewizji „Golgota Wrocławska” w reżyserii Jana Komasy otrzymał Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w 2009 roku. Skomponował muzykę do spektakli „2084” i „SHOWTIME” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Jest autorem ścieżki muzycznej do filmu Marca Silvera „There is no others there is only us”, filmu dokumentalnego Jolanty Krysowatej „Nigdy nie wrócisz do domu” oraz filmu pełnometrażowego „Sala samobójców” Jana Komasy.

Koncertował w Stanach Zjednoczonych (Festiwale: Unsound New York, Communikey, Hopscotch), w Kanadzie (Mutek Showcase), w Wielkiej Brytanii (Festiwal Fertilizer Poland, Alpha Ville Festival),w Holandii (Urbanexplorer Festival), Belgii (Fereejen Festival), Portugalii, Szwecji (Volt Festival), Słowacji, Niemczech, Ukrainie i Rosji (Electro-Mechanica Festival); a także na najbardziej znaczących festiwalach w Polsce: Off Festival, Tauron Nowa Muzyka, Unsound Festival, Astigmatic, Festiwal Ambientalny, Heineken Opener Festival oraz w cyklu koncertów “Męskie Granie”.

Więcej informacji:

FB: https://www.facebook.com/Jacaszekmusic/

www: http://jacaszek.com/

Tarwater // DE

Berliński duet Tarwater założony przez Bernda Jestrama i Ronalda Lippoka istnieje od 1995 roku. Przez te 23 lata zespół wydał 11 albumów studyjnych, wspomagał w nagraniach wielu artystów (m.in. Piano Magic, Tikiman, Tuxedomoon, B. Fleischmann), skomponował muzykę do niezliczonych spektakli teatralnych, filmów a nawet do opery „Tosca”, wystawionej przez berlińską Volksbühne. W Polsce Tarwater zagrał kilka tras koncertowych i ma zagorzałą grupę fanów. Gusstaff Rec. wydał też na wyłączność dwa albumy duetu („Not The Wheel” i „Donne Moi

La Main”), a polska wersja płyty „Spider Smile” zawiera o jeden utwór więcej niż wydanie niemieckie… W marcu 2016 ukazała się wspólna płyta Tarwater, Alva Noto i Iggy Popa, na której ten ostatni deklamuje wiersze Walta Whitmana.

W maju 2016r nakładem Gusstaff Records ukazało się po raz pierwszy po 18 latach wznowienie na płycie winylowej jednego z najważniejszych albumów w dyskografii Tarwater: SILUR. To dzięki tej płycie zaczęli w 1998 roku nagle koncertować na całym świecie, ich płyty w USA wydawał tamtejszy oddział Mute i wpisali się na stałe do kanonu nowej muzyki elektronicznej.
W 2018 planowana jest nowa płyta zespołu

O muzykach Tarwater:

Ronald Lippok był także perkusistą jednego z pionierów niemieckiego post-rocka, zespołu To Rococo Rot (w lipcu 2014 ukazała się nowa płyt „Instrument” z gościnnym udziałem Arto Lindsaya), niestety rozwiązanego w styczniu 2015, współtworzy też grupę Dakota Days.

Bernd Jestram jest natomiast uznanym berlińskim producentem muzycznym – w jego studiu nagrywało wiele gwiazd współczesnej muzyki niezależnej, od niedawna współtworzy także projekt Rats Live On No Evil Star (płyta wydana przez Gusstaff Rec.).

Więcej informacji:

FB: https://www.facebook.com/tarwater.de/

Bandcamp: https://tarwater.bandcamp.com/

 

 

Skip to content