Wystawa Malarstwa – Ryszard Lokś

Wołowski Ośrodek Kultury ma zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na wernisaż twórczości Pana Ryszarda Lokś, który odbędzie się 25 maja 2018r. (piątek) o godz. 18:00 w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury.

Będzie to już kolejna okazja do zapoznania się z twórczością artysty w naszym Ośrodku.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy wykonane techniką olejną, ale i nie tyko. Pastelowe portrety, odwołania do miejskich widoków, to tylko część prezentowanej kolekcji. W twórczości artysty możemy doszukać się wielu inspiracji otaczającą fauną florą, fauną oraz architekturą.

 

********************************************

 

Ryszard Lokś – pochodzi z Wrocławia, jest wieloletnim mieszkańcem Wołowa. Malarstwem zajmuje się od młodzieńczych lat. Tematyka jego prac inspirowana jest przede wszystkim przyrodą. Stosuje wielorakie techniki – pastele, akwarele, w ostatnich latach powrócił do obrazów olejnych. W latach 1980 -1990 brał udział w Przeglądach Plastyki Nieprofesjonalnej we Wrocławiu. Prace wystawiał na indywidualnych i zbiorowych wystawach w Wołowie, Brzegu Dolnym, Wińsku i Lubiążu. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Polsce, Niemczech, USA .

 

Serdecznie zapraszamy!