Wystawa Malarstwa – Ryszard Lokś – fotorelacja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z wernisażu twórczości Pana Ryszarda Loksia, który odbył się 25 maja w sali kameralnej WOK.

Prezentowane prace plastyczne zostały wykonane w różnych technikach – od akwareli, akryl, pastel suchy oraz farby olejne. Artysta skrzętne operuje barwami tworząc spójne dla odbiorcy kompozycje pełne kolorów i przestrzeni. Nie boi się używać żywych kolorów, tworząc realne i piękne dla oka kompozycje. Tematycznie krąży wokół leśnych i polnych pejzaży, życia fauny, scenek rodzajowych czy portretów.  Nowych form wyrazu artystycznego poszukuje podczas spacerów ulicami rodzimego miasta czy pieszych wędrówek w plenerze.

Pan Ryszard Lokś w ubiegły piątek obchodził również jubileusz 50-lecia twórczości artystycznej, o czym skromnie poinformował pod koniec wystawy. W imieniu całego zespołu Wołowskiego Ośrodka Kultury życzymy Panu Ryszardowi dalszych sukcesów i wytrwałości w realizacji swojej twórczej pasji.

Wystawa jest czynna do 8 czerwca. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

********************************************

 

 

Wołowski Ośrodek Kultury ma zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na wernisaż twórczości Pana Ryszarda Lokś, który odbędzie się 25 maja 2018r. (piątek) o godz. 18:00 w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury.

Będzie to już kolejna okazja do zapoznania się z twórczością artysty w naszym Ośrodku.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy wykonane techniką olejną, ale i nie tyko. Pastelowe portrety, odwołania do miejskich widoków, to tylko część prezentowanej kolekcji. W twórczości artysty możemy doszukać się wielu inspiracji otaczającą fauną florą, fauną oraz architekturą.

Ryszard Lokś – pochodzi z Wrocławia, jest wieloletnim mieszkańcem Wołowa. Malarstwem zajmuje się od młodzieńczych lat. Tematyka jego prac inspirowana jest przede wszystkim przyrodą. Stosuje wielorakie techniki – pastele, akwarele, w ostatnich latach powrócił do obrazów olejnych. W latach 1980 -1990 brał udział w Przeglądach Plastyki Nieprofesjonalnej we Wrocławiu. Prace wystawiał na indywidualnych i zbiorowych wystawach w Wołowie, Brzegu Dolnym, Wińsku i Lubiążu. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Polsce, Niemczech, USA .

 

Serdecznie zapraszamy!