Wakacje z Wołowskim Ośrodkiem Kultury

Wołowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w zajęciach i wydarzeniach organizowanych w ramach działań wakacyjnych.

BAJKOWE WTORKI
W każdy wtorek zapraszamy najmłodszych mieszkańców na bajkowe popołudnia, w ramach których odbędą się dwie projekcje: film animowany oraz jeden z gatunku kina familijnego. Wtorkowe seanse zaczynamy o godzinie 12.00.

WOŁOWSKIE ZetPeTy
Zajęcia praktyczno-techniczne to międzypokoleniowe warsztaty dla każdego, podczas których poznamy podstawy krawiectwa, haftu czy domowego ogrodnictwa oraz zgłębimy wiedzę na temat ptaków zamieszkujących nasze miasto i własnoręcznie zbudujemy budkę lęgową dla nich.
Na warsztaty zapraszamy całymi rodzinami, młodych i nieco starszych – wiek nie jest tu ograniczeniem. Dla Rodziców z maluchami przygotowaliśmy w tym czasie zaplecze w formie Klubu Malucha, w którym dzieciaczki będą mogły wesoło spędzić czas pod opieką instruktora, dając tym samym możliwość spędzenia twórczego czasu swoim Rodzicom.

ŚWIETLICA MIEJSKA, czyli Kreatywny Klub Dziecięcy
„Świetlica” to miejsce stworzone na potrzeby tegorocznych wakacji z myślą o dzieciach i ich rodzicach. To miejsce, w którym będziemy mogli spędzić czas w towarzystwie rówieśników na wspólnych rozmowach, zabawach i nie tylko. Nad dziećmi czuwać będą wykwalifikowani pracownicy.

WAŻNA INFORMACJA! Dzieci poniżej 6 roku życia ze świetlicy korzystać mogą wyłącznie z opiekunem.

W ramach „Świetlicy” będzie działał również Dziecięcy Klub Gier Planszowych.

KLUB GIER PLANSZOWYCH / NOCNY MARATON FILMOWY
To miejsce dla fanów świetnej zabawy i zdrowej rozwywki w formie gier planszowych. Pragniemy by miejsce to było wyjątkowe a działania kierujeny nie tylko dla najmłodszych. Zapraszamy na wiele gier planszowych takich jak: Dixit, Super Farmer, Farras, Jenga, Mafia, Koncept i wiele, wiele innych. Klub będzie funkcjonował dwa razy w miesiącu w godzinach 16-20 lub dłużej 😉
Od godziny 20.00 zaprosimy Was na maraton filmowy, a wybór repertuaru będzie zależał również od uczestników – zachęcamy do przyłączenia się do grupy Nocnego Filmowego Maratonu na FB: szczegóły tutaj.

Podczas tegorocznych wakacji zaplanowaliśmy również FAMILIADĘ, czyli rodzinny piknik na trawie oraz sierpniowy Letni Festiwal Baniek Mydlanych, o szczegółach poinformujemy już wkrótce.

W ramach wakacyjnego programu odbędą się również zorganizowane wyjazdy całodniowe w ramach realizowanego przez WOK projektu Kierunek Kultura. Na wyjazdy obowiązuje odpłatność 30zł/os. za jeden kierunek.

Cena obejmuje: przejazd, zwiedzanie z przewodnikiem, kreatywne warsztaty i posiłek w formie ogniska lub klasycznego obiadu. Szczegóły i terminy na plakacie.