Oblężenie Klasztoru 2018

Już 25 sierpnia na terenie Klasztoru Cysterskiego w Lubiążu odbędzie się po raz dziesiąty Oblężenie Klasztoru. Jest to wydarzenie na skalę krajową, podczas którego uczestniczyć możemy w niezapomnianych pokazach historycznych. Zaliczyć do nich można potyczki rycerskie, demonstracje życia obozowego ówczesnych mieszkańców, warsztaty rzemiosł dawnych, cały wachlarz możliwości zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych.

W tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się na Klasztornym dziedzińcu.

Najbardziej wyczekiwanym punktem będzie główna inscenizacja historyczna.

Uczestnicy Oblężenia będą mieli niebywałą okazję podpatrzeć jak żyli nasi przodkowie w przeszłości, gdyż w sposób przystępny przedstawione zostaną dawne obyczaje, kultura, stroje, uzbrojenie oraz warunki życia w dawnych wiekach. Dla odważnych czeka stanowisko kata z pełnym warsztatem katowskim.

W strefie edukacyjno-rekreacyjnej uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z licznymi stanowiskami rzemiosł dawnych. A wszystko przy zachowaniu średniowiecznego klimatu. Historyczny plac gier i zabaw będzie doskonałym miejscem dla dzieci, gdzie podczas wielu godzin aktywnej zabawy, mogą przenieść się w czasie wraz z rówieśnikami i rodzicami.

Znajdzie się również coś miłego nie tylko dla oka, ale i dla ucha. Będziemy mogli się wsłuchać w koncerty średniowiecznych zespołów.

Zapraszamy również do odwiedzenia stoisk rzemiosł współczesnych, a także do strefy rekreacyjno- gastronomicznej

Dokumenty do pobrania:

1. Karta Zgłoszeń- stoiska handlowe

2. Karta zgłoszeń- stoiska promocyjne

3. Regulamin Imprezy