Ludowy Zespół „Mojęcice”

W roku 2010 Zespół Mojęcice oprócz działalności dla środowiska lokalnego29-30.07. wziął udział w Festiwalu Muzyki Kresowej w Grodźcu i zdobył nagrodę specjalną, 29.01. b.r. zdobył I nagrodę na Przeglądzie Kolęd dla zespołów ludowych.
Zespół w swoim repertuarze ma szeroki wachlarz utworów aranżowanych na 3 głosy min. pieśni ludowe niektóre z choreografią, patriotyczne, biesiadne oraz kolędy i pastorałki.
Zespół Mojęcice liczy 21 osób, któremu akompaniuje kapela muzyczna w składzie: akordeon, trąbka, kontrabas pod kierownictwem Pana Zdzisława Jamborskiego.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 16:30 w Mojęcicach.

Instruktor

Pani Aleksandra Żminkowska – mgr sztuki ukończyła Uniwersytet Śląski i Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Przez 15 lat była solistką Opery Bydgoskiej i Wrocławskiej. Od 2001r. uczestniczka kursów dyrygenckich przy Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Prowadzi czynną działalność koncertową z agencjami JamaArt i Artmed oraz prowadzi chóry dziecięce i dorosłe. Obecnie jest dyrektorem Ogniska Muzycznego przy Dolnośląskim Towarzystwie Muzycznym we Wrocławiu oraz pedagogiem wokalnym (śpiewu solowego).

Informacje:  tel. 71 389 14 42