Ciekawi Świata – Gruzja

Gościem kwietniowego spotkania był wołowianin Andrzej Nowak, opowiedział o swoich podróżach po Gruzji. Pan Andrzej, zainspirował nas tym niezwykle ciekawym rejonem, zapoznał nie tylko z bogatą kulturą kraju, ale także udzielił najważniejszych wskazówek, które możemy wykorzystać w eksploracji Gruzji w przyszłości. W spotkaniu uczestniczyło blisko siedemdziesięciu słuchaczy.

 

 

***************************************

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę z cyklu „Ciekawi Świata”. Gościem spotkania będzie wołowianin, Andrzej Nowak i zabierze nas w inspirującą podróż po Gruzji.

Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia (niedziela), w sali widowiskowej Wołowskiego Ośrodka Kultury, o godzinie 18.30.

Serdecznie zapraszamy!

Andrzej Nowak – o sobie:
dr, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, urodzony w Wołowie, tutaj mieszka, żona – nauczycielka Biologii i Przyrody, 2 dzieci, 3 wnuczki, 1 wnuk.

Moje zainteresowania i pasje życiowe – sportowe – to szczególnie pływanie i narciarstwo / specjalizacja /, tenis stołowy, turystyka górska, rowerowa.
Poza tym – fotografia reportażowa i film, zwłaszcza dla celów dydaktycznych. Jestem autorem wielu filmów dydaktycznych z różnych dziedzin sportowych.

Gruzja to nowe odkrycie z 2016 roku.
Byłem tam 4 razy – po pierwszym myślałem, że dużo zobaczyłem, poznałem… Po czwartym wiem, że jeszcze bardzo dużo zostało. Gruzja to kopalnia turystyczna, folkloru, zanikającej naturalności, bogactwa i biedy.

Na spotkaniu przedstawię informacje o Gruzji w tzw. pigułce, krótką historię, regiony, co warto zobaczyć, zwyczaje, kultura – taniec i śpiew, religie.

Wszystko okraszone autorskim materiałem filmowym i fotograficznym, przygotowanym specjalnie na spotkanie w WOK.

Skip to content