Co słychać w Zespole Ludowym „Mojęcice”?

+ Koncert podczas Dolnobrzeskiego Jarkarku Wielkanocnego

10 kwietnia w Zespół Ludowy „Mojęcice” zaprezentował się na Jarmarku Wielkanocnym w Brzegu Dolnym. Zespół zaprezentował znany z okresu świątecznego repertuar pieśni.

+ Koncert w Kościele pw. Karola Boromeusza w Wołowie

30 stycznia Zespół Ludowy „Mojecice” uczestniczył we Mszy Św. w kościele pw. Karola Boromeusza w Wołowie. Uczestnicy w trakcie eucharystii mogli usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu mojęcickiego zespołu. Tym samym zakończono świętowanie okresu kolęd.

+ Nowy zarząd Zespołu

Z końcem stycznia b.r. wybrany został nowy zarząd Zespołu, w skład którego wchodzą:
– przewodniczący – Łucja Barańczuk;
– zastępca przewodniczącego – Ewa Miazek-Stelmarczyk
– impresario – Andrzej Wątroba
Ponadto wybrano:
– kronikarz– Maria Warszycka
– skarbnik – Helena Pukiel
– kierownik świetlicy- Stanisława Wątroba

Pomimo trudnej sytuacji jaką obecnie mamy w kraju w związku z pandemią COVI19, Zespół Mojęcice stara się aktywnie działać, aby reprezentować gminę Wołów w regionie dolnośląskim i poza jej granicami.

Obecnie przygotowuje się do X Dolnośląskiego Przeglądu Zespołów Ludowych, który planowany jest na miesiąc maj 2022r.

+ Próba – 15.02.2022r.

Na wczorajszej próbie Zespołu podjęliśmy już przygotowania do nadchodzących wydarzeń kulturalnych w tym roku. Mamy nadzieję, że COVID19 pozwoli nam w tym roku wziąć udział w planowanych festiwalach folkowych, które są przewidywane w miesiącach maj-sierpień br. na Dolnym Śląsku.

Wczoraj też świętowaliśmy imieniny Pani Marii Warszyckiej, która jest wieloletnią wokalistką Zespołu, a obecnie skrupulatnie prowadzi kronikę Zespołu Ludowego „Mojęcice”. Wszyscy wiemy, że takie kroniki pozostają na wieki i zachowują historie , które już nie wrócą, ale po ich przejrzeniu i przeczytaniu wspomnienia powrócą.

Życzymy Pani Marii, aby zdrowie jej dopisywało i aby jak dłużej pełniła funkcję kronikarza Zespołu.

Skip to content