DALI WARHOL Geniusz Wszechstronny – wyjazd na wystawę

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. wraz z mieszkańcami naszej gminy obraliśmy kierunek Wrocław, by wspólnie poznać historię życia i twórczość dwóch niezwykłych artystów – Salvadora Dali oraz Andy’ego Warhola. Dzieła twórców wyeksponowane były na trzech poziomach Muzeum Teatru, gdzie odtworzono m.in. pokój Dalego ze słynną kanapą w kształcie ust. Na klatce schodowej Teatru stworzono symboliczny klimat fabryki Warholowskiej z plamą krwi na schodach, a w Świątyni Zapachów wielu z uczestników skorzystało z okazji, by skropić swe nadgarstki perfumami Dalego 

Wyjazd na wystawę zorganizowaliśmy w ramach nowego cyklu Kierunek Kultura, podczas których wraz z mieszkańcami Gminy Wołów będziemy uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach odbywających się poza naszą gminą.

***************************************************************************

Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu na wrocławską wystawę 'DALI WARHOL – Geniusz wszechstronny’, który zaplanowaliśmy na 15 kwietnia 2018 r.

Wyjazd dedykowany jest wszystkim mieszkańcom Gminy Wołów oraz gmin sąsiadujących. Osoby poniżej 14-tego roku życia mogą wziąć udział w wycieczce tylko i wyłącznie pod opieką opiekuna prawnego bądź osoby pełnoletniej wyznaczonej przez opiekuna prawnego, pełniącej opiekę nad dzieckiem podczas wycieczki. Dla osób między 14 a 18 rokiem życia przewidujemy opiekunów wycieczki.

Na wyjazd obowiązują zapisy wraz z dokonaniem opłaty w wysokości 35 zł. od osoby. W ramach wyjazdu zapewniamy przejazd na i z wystawy oraz wstęp na wystawę. Wszelkich szczegółów udzielamy w Sekretariacie WOK w godz. 8.00 – 16.00 oraz pod nr telefonu 71382643. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie prowadzimy rezerwacji.

Wyjazd zorganizowany w ramach cyklu Kierunek Kultura, w którym mieszkańcy Gminy Wołów pod skrzydłami WOK mają okazję uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych poza naszym miastem.

Szczegóły w pigułce:

Kiedy? 15 kwietnia 2018r.
Zbiórka: Parking WOK, Sikorskiego 6, godz. 10.00
Wyjazd: godz. 10.30
Wejście na wystawę: godz. 12.00
Powrót z wystawy: ok godz. 13.30.

WYSTAWA

Dali i Warhol – prekursorzy sztuki XX wieku, na zawsze zmienili jej oblicze. Nieprzewidywalni, kontrowersyjni, głośni.
W wysublimowanych, gwiazdorskich postawach codziennego życia osiągnęli bardzo rzadki gatunek artystycznej sławy.
Obaj starannie kreowali własny wizerunek i rzeczywistość wokół siebie. Prowokowali, wywoływali skandale i nieustannie zacierali granice między życiem a sztuką. Inspirowali pokolenia artystów, wpływając na trendy, modę, muzykę i film w XX wieku. Ekscentryczni i kontrowersyjni wzbudzali skrajne emocje: od ciekawości, przez niechęć, po zachwyt. Zdobyli ogromną sławę i osiągnęli sukces, który mierzyli w pieniądzach. Dali zyskał dzięki temu przezwisko Avida Dollars (chciwy na dolary), będące anagramem jego imienia i nazwiska. Warhol twierdził, że lubi pieniądze do tego stopnia, że zamiast obrazu za 200 tysięcy dolarów, wolałby powiesić na ścianie banknoty.
Na ścianach wystawy „Dali, Warhol – Geniusz Wszechstronny” nie znajdziemy dolarów, lecz cenne dzieła.

KOLEKCJA

Wystawa jest istnym hołdem oddanym tak ich ekscesom, jak również sile twórczej. Starannie wyselekcjonowane dzieła, pochodzące z prywatnych kolekcji i fundacji sztuki, układają się w szalenie barwną opowieść o życiu i twórczości Slavadora Dali oraz Andy Warhola. Niektóre dzieła zaprezentowane zostaną po raz pierwszy, inne stanowią unikaty, niepowtarzalne jednostki, których w żadnej innej kolekcji nie uświadczymy, jak np. rzeźby wykonane przez Salvadora, czy słynną pracę Warhola „Łyżwiarz”, jedyny egzemplarz w oryginalnym rozmiarze i kolorystyce z widniejącym odciskiem palca artysty. Istną perełką wystawy jest, pozyskana od prywatnego właściciela, unikatowa kolekcja, przedstawiająca efekt współpracy Andy’ego z wytwórniami muzycznymi – okładki płyt takich zespołów, jak m.in.: Rolling Stones, Velvet Underground, czy Blondie.
Już za życia stali się legendą, a ich dzieła przeszły do historii, całkowicie zmieniając świat sztuki, odciskając na nim, emanujące po dziś dzień, piętno.

Skip to content