Dobry Wieczór Akustyczny #3

 

W dniu 01.04.2017r. odbyła się trzecia edycja koncertu „Dobry Wieczór Akustyczny”. Podczas koncertu na scenie wystąpiły dla Państwa jednocześnie 4 duety.

Publiczność po raz kolejny wzorowo stawiła się na wydarzeniu. W związku z tegoroczną formą wykonawcy występowali w bardzo bliskim kontakcie z publicznością.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

********************************************************************************

Już po raz trzeci chcielibyśmy zaprosić Państwa na Dobry Wieczór Akustyczny, który odbędzie się 1 kwietnia 2017r. o godz. 19.00. Do udziału w tegorocznej edycji, dla urozmaicenia, zaprosiliśmy tym razem duety!

Jako pierwszy chcielibyśmy przedstawić Państwu duet Lilly Hates Roses.
Zespół powstał pod koniec 2012 roku, mają za sobą 8 tras koncertowych w 12 krajach
(USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Irlandii, Łotwie, Estonii, Chorwacji i Polsce).
Wystąpili także na kilku polskich festiwalach mi.in. (Opener Festival, Spring Break czy Slot Art Festival). Mieli okazje dwukrotnie zagrać pełnometrażowy koncert w prestiżowym Studiu Im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej „Trójce”. W 2015 zespól zagrał trasę na Wyspach Brytyjskich, podczas której wystąpili na Victorious Festiwal w Portsmouth, obok takich formacji jak The Flaming Lips, We Are Scientists czy Peter Hook & The Light.
Debiutancki singiel Youth miał swą premierę na falach legendarnego amerykańskiego radia KEXP. 30 czerwca 2015 roku ukazała się ich druga płyta zatytułowana „Mokotów”.
Rok 2016 rozpoczął się dla zespołu bardzo obiecująco zostali, bowiem zaproszeni na jeden z największych showcase’ów na świecie, czyli SXSW w Teksasie. Pod koniec lipca zespół zagrał w szwajcarskimi Lucern na Blue Balls Festival, gdzie także wystąpili m.in. AIR, Shura, Sóley, Ibeyi, Zola Jesus, SOHN, czy Laura Mula. Pod koniec ubiegłego roku duet zrealizowali projekt koncertowy na 30 lecie kultowej płyty zespołu The Smiths „The Queen Is Dead” z którym zjechali całą Polskę. Obecnie pracują nad nowym materiałem.

Kolejny duetem, który zdecydował się wystąpić w Wołowie jest Bart & Sam

Sam & Bart są przyjaciółmi z czasów gdy obydwaj byli jeszcze nastolatkami. Ich spotkania zawsze miały ten sam scenariusz. Długie rozmowy kończyły się w momencie wyjęcia gitar. Na początku śpiewali na głosy piosenki ulubionych wykonawców. Z czasem, zupełnie spontanicznie, zaczęły powstawać autorskie kompozycje, które grali znajomym. Teraz nadszedł czas by pokazać je światu.
Grupa zwróciła uwagę festiwali muzycznych, jak: Spring Break w Poznaniu, Songwriters Łódź Festival, Slot Art czy Zgrzytowisko, a ich piosenki pojawiły się na falach m.in. radiowej Trójki. Zapraszamy na premierowy występ duetu w Wołowie!

Jako trzeci na scenie Dobrego Wieczoru Akustycznego zaprezentuje się Zespół Fertile Hump.

Fertile Hump to Magda Kramer (wokal, gitara), Tomek Szkiela (gitara, wokal) oraz ten przezabawny osobnik – Maciek Misiewicz (perkusja). Dajemy państwu korzennego, bluesowego rock’n’rolla ale przede wszystkim traumę i szczere do bólu i smutne teksty pisane w warszawskiej kuchni. Fertile Hump od początku związane jest z wytwórnią Instant Classic gdzie w 2015 wydali EP’ke a w 2016 long play „Dead Heart”.

Ostatnim, czwartym artystą, który zagości na scenie „Dobrego Wieczoru” jest Portugalczyk João de Sousa, który wystąpi wraz ze swoją żoną Karoliną! A więc 4 duety zagrają w WOK – Wołowski Ośrodek Kultury już 1 kwietnia. Bilety są już tam do kupienia. Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert! 🙂

Joao de Sousa pochodzi z Porto w Portugalii. Z wykształcenia jest geografem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął bardzo wcześnie. Już jako dwunastolatek zaczął uczyć się grać na gitarze, a w wieku szesnastu lat założył swój pierwszy zespół. Najpopularniejszymi projektami muzycznymi, w których brał udział były: trio „Pensao Listopad’’, „João de Sousa & Fado Polaco’’ czy „Tango Quartet”. Co ciekawe, współpracował ze Smolikiem oraz zespołem Mikromusic.

Zachęcamy również do polubienia strony Dobrego Wieczoru Akustycznego na fb https://www.facebook.com/DobryWieczorAkustyczny/

 

 

Skip to content