Fragmenty Świata – ciąg dalszy – fotorelacja

W ubiegły piątek w sali widowiskowej Wołowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż praz lokalnego artysty, Pana Stanisława Tomalaka. „Fragmenty świata – ciąg dalszy” to wystawa, na której zaprezentowano prace należące do cykli m.in. „Morza i porty”, „Niebo i ziemia”, „Postacie i figury”, czy „Wojna totalna”. W piątkowy wieczór zostały zaprezentowane również dzieła z ostatnich plenerów malarskich, w których uczestniczył artysta, m.in Opola czy Wschowy.
Wystawa jest dostępna do zwiedzania w godzinach pracy WOK do piątku, tj. 28.09.2018r. do godz. 12:00.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z wernisażu.

 

 

 

 

 

****************************************************************

 

 

 

 

 

Wołowski Ośrodek Kultury ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę twórczości Stanisława Tomalaka zatytułowaną „Fragmenty Świata – ciąg dalszy”. Wernisaż odbędzie się 21 września 2018r. (piątek) o godz 18:00 w sali widowiskowej Wołowskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy z ostatnich kilku lat m.in. z cyklu „Wojna Totalna” czy „Morza i Porty”, ale i nie tylko. Będziemy mogli również zobaczyć działa wykonane podczas plenerów malarskich, w których miał okazję uczestniczyć autor, m.in. „Barwy Wschowy” czy „Hotel Mercure Opole”.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

*************************************************************

Stanisław Tomalak – urodzony w 1955 roku w Brzegu Dolnym. Od 2011 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, rekomendowany przez profesorów S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe, później bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Od tego czasu nieustannie eksperymentuje, stosując autorskie techniki i technologie. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in. wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu dzięki czem prace mają zróżnicowaną powierzchnię.

 

Skip to content