„Kultura na wyciągnięcie ręki” – zapraszamy do udziału w projekcie.

Wołowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w projekcie „Kultura na wyciągnięcie ręki” realizowanym w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2020 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Głównym celem zadania jest ułatwienie dostępu do oferty kulturalno-edukacyjnej, dzieciom i młodzieży zamieszkującym obszary wiejskie gminy Wołów. Kluczowym zadaniem jest integracja środowiska dzieci i młodzieży podczas wspólnych wyjazdów poza ich miejsce zamieszkania.

W ramach zadania odwiedzimy wrocławskie instytucje kultury m.in. Centrum Historii „Zajezdnia”, Teatr Lalek czy Centrum Kultury „Zamek”. Przed uczestnikami wiele edukacyjnych warsztatów, lekcji muzealnych oraz spotkań z animatorami i twórcami wrocławskich środowisk artystycznych. Łącznie czeka nas 8 wyjazdów.

Podsumowaniem zadania będzie wystawa fotografii dokumentujących realizację projektu.

Do projektu zaprosiliśmy. m.in. Szkołę Podstawową w Starym Wołowie, Szkołę Podstawową w Warzęgowie, Szkołę Podstawową w Krzydlinie Wielkiej oraz Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu.

Więcej informacji niebawem 🙂

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A oto krótkie relacje z naszych wyjazdów…

21.09.2020 – Wyjazd do Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu.

Dziś uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Wołowie odwiedzili Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu.
Centrum Kultury Zamek na przestrzeni swoich blisko 900. letnich dziejów gościł licznych przedstawicieli rodów królewskich, książęcych, osobistości znane z kart historii. Obok ważnych dla dziejów Śląska i Polski postaci jak Bolesław Wysoki, Henryk Brodaty i jego żona Jadwiga, Henryk Pobożny, przebywał tu w 1348 r. król czeski i niemiecki (późniejszy cesarz) Karol IV. W 1990 roku zostaje wpisany do rejestru instytucji kultury, a w 2000 roku zmieniono nazwę obiektu na Centrum Kultury Zamek.
Dziś obiekt jest wykorzystywany do organizacji imprez, wystaw oraz warsztatów edukacyjnych.
Podczas wyjazdu nasi uczestnicy nie tylko zapoznali się z tym historycznym miejscem, ale również zgłębili temat eksperymentów m.in. tworząc polimerowe robaczki.
 
 

Wyjazd do Centrum Historii ZAJEZDNIA we Wrocławiu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubiążu uczestniczyli w wystawie historycznej po Wrocławiu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą podsumowującą projekt.

 

Skip to content