MAKO SICA – chicagowskie trio w Wołowie

Za nami  koncert Mako Sica. Był to koncert szczególny, bo szczególna jest muzyka zespołu. Rozbudowane, transowe kompozycje  łączące w sobie jazz, muzykę  arabską, wpływy wschodnie i partie improwizowane zabrzmiały świetnie w  przestrzeni sali kameralnej. Łączyła je pewna eteryczność, klimat który spajał występ w jedną całość.
Wołów był ostatnim przystankiem na polskiej trasie tego chicagowskiego tria – nasze miasto sąsiadowało na szlaku zespołu z Wrocławiem, Warszawą, Gdynią, Szczecinem i Krakowem!.
Warto podkreślić, że zespołowi zależało, by odwiedzić Wołów, o którego muzycznej przeszłości wiele  słyszeli muzycy. W składzie  zespołu był bowiem m.in. Przemek Drążek, który gościł w Wołowie w latach dziewięćdziesiątych ze swoją  gitarową formacją Krzycz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Bartka Klimka, za które bardzo pięknie dziękujemy 🙂

Cała relacja na FP Pixphoto – Photography Bartek Klimek

   

*********************************************************************************

Mako Sica to chicagowskie trio powstałe w 2007. Obecnie tworzą je trzej muzycy: Przemysław Krzysztof Drążek (gitara i trąbka), Brent J. Fuscaldo (gitara, wokal, kalimba i harmonijka) i Chaetan Newell (perkusja i klawisze). Przemysław Krzysztof Drążek to były muzyk szczecińskiej kapeli Krzycz, działającej w latach 90. W Chicago mieszka od 17 lat. Mieszając punkowe ideały i eksperymentalne tradycje ich rodzinnego Chicago, Mako Sica tworzy przestronne wycieczki w stronę postrocka, postjazzu, transu i etno. Ktoś określił ich muzykę jako caucasian desert rock. Obecnie zespół koncertuje z legendarnym perkusistą Hamidem Drake, a wspólne występy zaowocowały nowym, improwizowanym materiałem, zarejestrowanym w studiu Electrical Audio u Steve Albiniego. Jest pomysł wydania tej sesji na płycie. Gościnnie na koncertach pogrywał z nimi Mark Shippy (US Maple, Shorty itd.). Muzycy mają na swym koncie parę płyt. Ich ostatni album „Invocation” w zeszłym roku został wydany w Polsce przez Instant Classic Records. Najnowszy krążek ukaże się w 2018 roku. W maju zespół przylatuje do Polski na 6 koncertów.

Wołowski Ośrodek Kultury
Sala Kameralna
Godz. 20.00

Wstęp bezpłatny!

Skip to content