Przednówek, czyli II Wołowska Ekomajówka – fotorelacja

„Przednówek” jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się do kalendarza wołowskich imprez. W tym roku spotkaliśmy się w Parku Wołowskiego Ośrodka Kultury, po raz drugi by z dala od zgiełku wielkiego miasta spędzić kreatywnie czas w gronie rodziny i przyjaciół. A wszystko w stylu SLOW!

Program tegorocznej ekomajówki przewidywał wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych.

Klub sportowy AVASATARE z Wołowa zapraszał do uczestnictwa w otwartych zajęciach takewon-do ITF, a Grupa Animacyjna „Jacek i Agatka” przygotowała zdrowe animacje i Maxi Gry. Nie zabrakło również warsztatów w stylu EKO – w tym dniu działał Zielony Punkt Roślinny, w którym mieszkańcy mogli wymienić się roślinami, działał Wokowski Klub Gier Planszowych, wiejska zielarka zdradzała tajniki ziół z naszych pół i lasów. Odbyły się również warsztaty plastyczne „Plakat EKOlogiczny”, a najmłodsi ten czas mogli spędzić w ekologicznym kąciku. W tym dniu można było odkryć sekrety życia pszczół, wykonać swój własny „Las w słoiku”, stworzyć naturalne kremy i pomadki, wykręcić własnoręcznie lizaka, czy uszyć opaskę w stylu „pin-up”.

W Parku WOK gościliśmy również Bractwo „Pobratymcy”, którzy przygotowali liczne pokazy i warsztaty, m.in. kulinarne, krawieckie oraz łucznicze zwieńczone I Eko-Turniejem. Można było również nauczyć się pisać gęsim piórem oraz zagłębić tajniki tworzenia papieru czerpanego.

Podczas tegorocznej ekomajówki na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe i folklorystyczne, tj. „Mali Warzęgowianie” oraz „Warzęgowianie” oraz „Mojęcice” oraz białoruski zespół „Kresowiacy”. Nadleśnictwo Wołów przygotowało liczne gry i zabawy dla najmłodszych. Działało również stoisko prewencji przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Wołowie oraz Aktywny Punkt Segregacji, które przygotowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie. W tym dniu odbył się również Kiermasz Rzeczy (Niezbędnych), liczne gry i zabawy, ruchome animacje oraz prezentacje lokalnych rękodzielników, rzemieślników, sołectw i stowarzyszeń.

Podczas „Przednówka” odbyła się prezentacja projektu „Zapamiętaj Wołów”, którego celem jest stworzenie muzeum o charakterze lokalnym. Zachęcamy wszystkich do współdzielenia się wspomnieniami i fotografiami związanymi z Wołowem i nie tylko.

„Przednówek, czyli II Wołowska Ekomajówka” już za nami. Dziękujemy za tak liczne przybycie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną.

 

 

 

 

*******************************************************************

 

 

1 maja zapraszamy bardzo serdecznie do Parku Wołowskiego Ośrodka Kultury na drugą edycję „Przednówka, czyli Wołowskiej Ekomajówki”. Impreza o charakterze edukacyjno – rozrywkowym skierowana jest do osób chcących spędzić czas w gronie najbliższych na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

W programie przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, m.in. otwarte zajęcia dla młodszych i starszych z Klubem AVASATARE Takewon-do ITF, zdrowe animacje Jacka i Agatki, ekologiczny kącik dla najmłodszych, lizakowe love, czyli pokazy tworzenia lizaków, Eko-turniej Łuczniczy z Pobratymcami czy Wokowski Klub Gier Planszowych. Komenda Powiatowa Policji w Wołowie przygotowała stanowisko prewencji oraz znakowania rowerów. Zapraszamy do odwiedzenia stanowiska przygotowanego przez Nadleśnictwo Wołów. Wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zapraszamy wszystkich do Aktywnego Punktu Segregacji. Na scenie wystąpią zespołu ludowe i kresowe – Zespół „Mali Warzęgowianie”, Zespół Folklorystyczny „Warzęgowianie”, Zespół Ludowy „Mojęcice” oraz zespół „Kresowiacy” z Lidy/Białoruś.

Dodatkowo przygotowaliśmy mnóstwo prelekcji oraz warsztatów edukacyjnych nie tylko dla najmłodszych:

– Warsztaty i pokazy w stylu „slow”
Tworzenie naturalnych kosmetyków // ilość miejsc ograniczona
Las w Słoiku – biosfera // ilość miejsc ograniczona
Lizakowelove – Tworzenie lizaków
Plakat EkoLogiczny
Warsztaty kreatywno – odzieżowe – MAYKA z Wołowa
Sekrety pszczół z Pasieką Garwół

– Osada historyczna
warsztaty kulinarne z Pobratyńcami
Warsztaty łucznicze
Warsztaty krawieckie – zrób sobie misia,
Średniowieczny skryba,
Warsztaty papieru czerpanego,
Zamek do zburzenia,
Drewniana karuzelaTajniki wiejskiej Zielarki – Uskorz Wielki

– Dodatkowo
Kiermasz Rzeczy (Nie)Zbędnych
Prezentacje Lokalnych Produktów
Aktywny Punkt Segregacji
Zielony Punkt Roślinny – Oddam/Przyjmę Roślinkę
Stoisko Prewencji Policji, znakowania rowerów
Stoisko Nadleśnictwa Wołów
Projekt „Zapamiętaj Wołów”

Zachęcamy do spędzenia tego razem z nami!

Skip to content