Sasha Boole na Ciekawych Świata

W niedzielę, 22 kwietnia, w Wołowskim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Ciekawi Świata. Gościem spotkania był ukraiński muzyk Sasha Boole, który zabrał nas w niezwykłą, muzyczną podróż. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać opowieści o Ukrainie, o życiu  artysty podróżnika, ale i nie tylko. Była to niezwykle udana muzyczna uczta, która  na długo zostanie zapamiętana przez licznie zgromadzoną publiczność.

 

********************************************************************************

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę z cyklu Ciekawi Świata. Tym razem zabierzemy Państwa w muzyczną podróż, a przewodnikiem w tej podróży będzie ukraiński artysta Sasha Boole.

Wołowski Ośrodek Kultury
sala kameralna
Start: godz. 18.30

SASHA BOOLE

To jeden z najważniejszych i najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.

Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha, King Dude’a albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na kilku instrumentach.

W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 130 razy! Dostał też pierwsze zaproszenia na festiwale oraz występy w innych krajach. Grał w Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Niemczech oraz na Słowacji i Islandii, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo entuzjastycznie.

W kwietniu 2017 roku Sasha dokonał niebywałej rzeczy – zagrał 24 koncerty w 24 miejscach w 24 godziny! Akcję przeprowadzono w Łodzi. Koncerty odbyły się w klubach, ale też na dworcach, w domach dziecka, szpitalach, przedszkolach i rozgłośniach radiowych.

Latem 2017 roku został wydany trzeci album artysty „Golden Tooth” (Borówka Music).
Tymczasem pora na kolejną trasę Sashy!

Strona artysty: www.facebook.com/sashabooleofficial
Posłuchaj muzyki: www.sashaboole.bandcamp.com
Artystą opiekuje się Agencja Koncertowa Borówka Music www.facebook.com/borowkamusic

Skip to content