VIII Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych w Mojęcicach – fotorelacja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z VIII Dolnośląskiego Przeglądu Zespołów Ludowych w Mojęcicach, który odbył się w ubiegłą niedzielę, tj. 27 maja 2018r. Na terenie przy boisku sportowym zaprezentowały się zespoły ludowe z całego regionu Dolnego Śląska.

 

 

 

*********************************************************

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Miłośników Mojęcic „Dwór Mojęcice”, Burmistrz Gminy Wołów Dariusz Chmura oraz współorganizatorzy serdecznie zapraszają na VIII Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych w Mojęcicach.

Impreza odbędzie się 27 maja 2018r. o godz. 13:00 na Boisku Sportowym w Mojęcicach. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął dr Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe i folklorystyczne z całego regionu. Program wydarzenia uzupełnią liczne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. W tym roku tematem przewodnim przeglądu będzie rodzinne spotkanie.

Podstawowym celem przeglądu jest ukazanie, pielęgnowanie oraz ochrona najcenniejszych wartości kulturowych wyrażanych w muzyce i pieśni ludowej oraz prezentowanych przez zespoły tradycyjnych strojach ludowych. Impreza daje możliwości promowania twórczości artystycznej zespołów folklorystycznych oraz ukazanie ich różnorodności repertuarowej. Pozwala na integrację zespołów ludowych z całego regionu i pogłębianie współpracy między nimi. Przegląd także zapewnienie dzieciom i młodzieży twórczy i aktywny sposób spędzania czasu wolnego poprzez udział w warsztatach artystycznych.

Przegląd w Mojęcicach nie jest formą konkursową, dlatego nie ma rywalizacji między zespołami. Każdy uczestniczący zespół otrzyma pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Program imprezy:
13:00 – Uroczyste otwarcie imprezy
13:30 – Prezentacja zespołów ludowych i folklorystycznych oraz występ zespołu „Wesołeczki” z Białorusi
20:00 – Biesiada przy ognisku

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

VIII Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych w Mojęcicach współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

 

 

 

 

Impreza odbędzie się 27 maja 2018r. o godz. 13:00 na Boisku Sportowym w Mojęcicach. Serdecznie zapraszamy zespoły ludowe, pasjonatów kultury tradycyjnej i wszystkich, którzy chcę tę kulturę poznawać, ale razem z nami promować.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania zgłoszeń : drogą elektroniczną na adres: ewa.miazek@gmail.com  lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

  • Stowarzyszenie Miłośników Mojęcic „Dwór Mojęcice”, ul. Główna 5, 56-100 Mojęcice
  • Wołowski Ośrodek Kultury, ul. Wł. Sikorskiego 6, 56-100 Wołów

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 maja 2018r.

************************************************************

Ważne dokumenty:

  1. Karta zgłoszenia
  2. Regulamin VII Dolnośląskiego Przeglądu Zespołu Ludowych w Mojęcicach
Skip to content