Warsztaty Wielkanocne – Obrazki z suchych kwiatów

Wołowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w ostatnich warsztatach wielkanocnych online! Przed nami przedostatni warsztat z tworzenia obrazów z suszonych kwiatów.
Stopień trudności: łatwy

1. Przygotuj:
  • Kwiaty polne lub ogrodowe, które znajdziesz na podwórku (dobierz takie, które będzie się łatwo prasowało – np. małe bratki, stokrotki, forsycje,);
  • Wszelkiego rodzaju młode liście, źdźbła traw;
  • 1 arkusz papieru do pieczenia;
  • 1 ramka na zdjęcia (o wymiarach 10×15 cm);

Dodatkowo:

  • Nożyczki (do ewentualnego podcinania naszych elementów);
  • Kartka papieru o wym. 10×15 cm

Zabieramy się do pracy!

1, W pierwszej kolejności zabierz się za prasowanie kwiatów, liści, itp.

Potrzebne będzie do tego żelazko oraz papier do pieczenia. Na papierze ułóż na „płasko” kwiaty, liście lub trawy. Przykryj je papierem i prasuj aż do uzyskania pożądanego „płaskiego” efektu.

 

2. Kiedy rośliny mamy już wyprasowane zabieramy się za tworzenie naszej kompozycji!

Na szklanej części ramki spróbuj ułożyć elementy tak jak podpowiada ci wyobraźnia 🙂 Możesz stworzyć kwiatowego potwora, liściasty pejzaż lub trawiastego węża – wykorzystaj do tego wszystkie kwiaty, liście cokolwiek masz wyprasowanego pod ręką 🙂

 

3. Teraz przenieś swój obraz na tylnią część ramki – ważne by był to już ostateczny format obrazu. Opcjonalnie możesz kompozycję ułożyć na kartce np. czarnej lub białej o wymiarach odpowiadającym ramce.

 

4. Nałóż ramkę i pamiętaj o zapięciach – ważne by ramka z jej tyłem była mocno zamknięta – w ten sposób unikniesz przesuwania się elementów.

I gotowe!

Tak prezentuje się nasz kwiatowy obraz. Pochwal się swoim dziełem 🙂 

Skip to content