WOK Dzieciom

Mikrofon dla przedszkolaka

Co roku młodsze dzieci mają możliwość zasmakowania jak to jest być gwiazdą. Impreza ma formułę znaną choćby z takich programów jak „Idol” czy mam talent. Mali artyści oceniani są przez profesjonalne jury i muszą przejść kilka etapów, zanim dojdą do wielkiego finału. Chętnych do sprawdzenia się nie brakuje, a zmagania wywołują spore emocje, zarówno u zmagających się jak i rodziców, czy nauczycieli.

Dzień dziecka

WOK nie zapomina o naszych pociechach, tych młodszych i tych starszych, w dni ich święta. Zawsze z okazji 1 czerwca organizuje imprezę skierowaną tylko do nich. W planie imprezy dzieci mogą wygrywać nagrody w różnych konkursach obejrzeć widowisko plenerowe, czy występy sekcji ośrodka przeznaczonych dla dzieci właśnie (jak choćby zespół taneczny Traf, działający przy WOK), nie brakuje też dodatkowych atrakcji jak stosik handlowych z łakociami, dmuchanych zamków i zjeżdżalni, malowania twarzy.

Bal karnawałowy

Nie ma to jak dobra zabawa w karnawale i dzieci nie powinny być gorsze. Z myślą o tym WOK organizuje karnawałowy bal przebierańców dla najmłodszych. Bal to nie tylko tańce, hulanki i swawole w rytm muzyki, ale także konkursy z nagrodami, czy pokazy magii i iluzji.

Mikołajki

Co roku Wołowski Ośrodek Kultury wychodzi z propozycją dla rodziców rozwiązania problemu mikołajkowego i organizuje Mikołajki. Imprezę, która przewiduje spotkanie ze św. Mikołajem. Święty wręcza prezenty przygotowane przez rodziców, a dzieci bawią się także przy muzyce, biorą udział w konkursach.

Ferie/wakacje

Nie każdy podczas przerwy w nauce może wyjechać na obóz czy zorganizowany wyjazd wakacyjny. Coraz więcej dzieci spędza ten czas wolny w miejscu zamieszkania. By czas ten nie był czasem straconym ośrodek stara się go zapełnić ofertą rozmaitych zajęć, dzięki którym można ferie zimowe i letnie wakacje spędzić w sposób aktywny i twórczy.

Inne

Dla najmłodszych w ciągu całego roku odbywa się także wiele imprez niecyklicznych. Dzieci mogą wziąć udział w projekcjach filmów animowanych, przyjść na przedstawienie teatralne (zarówno plenerowe, jak i w sali widowiskowej). Także w ramach większych imprez, jak Dni Wołowa czy letnich festynów wiejskich, WOK przygotowuje także program przeznaczony dla dzieci.

Skip to content