Wołowska Grupa Teatralna na scenie

W miniony piątek odbył się finałowy pokaz, przygotowanego przez Wołowską Grupę Teatralną, spektaklu „Sieć”. Wydarzenie zorganizowane było w ramach podsumowania pierwszego semestru sekcji teatralnej, która od początku 2017 roku funkcjonuje w Wołowskim Ośrodku Kultury.

Wołowianie mieli okazję zobaczyć młodych adeptów sztuki już w czerwcu, kiedy to odbyła się prapremiera spektaklu. Efekty czteromiesięcznych prac spotkały się wówczas z ciepłym przyjęciem publiczności. Podobnie było w piątkowy wieczór. Ponad sześćdziesiąt osób przybyło do sali widowiskowej, aby dać się przenieść młodym aktorom w inną rzeczywistość; w świat ich rozterek, bezkompromisowej codzienności oraz złożoności relacji łączących nas wszystkich.

Na scenie w tym dniu zaprezentowali się: Marcelina Bielecka, Natalia Ignaszewska, Ewa Gierko, Karolina Kołacka, Maja Kwiatkowska, Żaneta Kowalczyk, Agnieszka Michnowska, Roxana Śmigielska, Michał Wojsławski, Łukasz Karasek oraz Dawid Przybysz. Prowadzącym grupę jest Piotr Gajda-Sus, który na potrzeby tego przedsięwzięcia skomponował muzykę oraz stworzył teksty. Młodzi aktorzy sztuki samodzielnie zatroszczyli się o oprawę kostiumową i scenografię.

      

Skip to content