Wstęp do sztuki – wystawa malarstwa Aleksandry Zając

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z wystawy malarstwa Aleksandry Zając pt.”Wstęp do sztuki”. Wernisaż odbył się 16 lutego w sali kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury. Podczas wystawy można było zobaczyć m.in. restaurowany obecnie przez Artystkę obraz „Męczeństwo Św. Bartłomieja” – dzieło datowane na XVIII w. pochodzące z kościoła pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie.

Obrazy można oglądać do 28 lutego w godzinach pracy Ośrodka. Serdecznie zapraszamy

*********************************************************************************
Serdecznie zapraszamy Państwa na wystawę malarstwa Aleksandry Zając (z domu Stróżyk) zatytułowaną „Wstęp do sztuki”. Wernisaż odbędzie się 16 lutego 2017r. o godz. 18:00 w sali kameralnej WOK.
 
Artystka pochodzi z Wołowa. Obecnie jest studentką VI roku Konserwacji i Restauracji Rzeźby Polichromowanej spec. Malarstwo i Rzeźba Polichromowana na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2011r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, na specjalizacji Techniki Graficzne.
 
Laureatka wielu konkursów plastycznych, w tym konkursu na medal i małą formę rzeźbiarską pt. „Pomnik dla Wrocławia”, prowadzonego przez Muzeum Miejskie Wrocławia (2009). Brała udział w wielu wystawach wspólnych, m.in. Kinie Helios (2009, 2010), Muzeum w Jaworze (2009), Centrum Kultury AGORA (2010), Zespole Szkól Plastycznych we Wrocławiu (2010), Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu (2011), wystawie poplenerowej „Uroki dawnego Torunia” inaugurująca stałą galerię twórców Torunia w ramach projektu Trzy Wieże- Toruń (2012) oraz wystawie z tatą Wojciechem Stróżykiem w Wołowskim Ośrodku Kultury (2011r.)
 
W dniu wernisażu zaprezentowany zostanie m.in. obraz „Męczeństwo św. Bartłomieja”, który jest restaurowany przez Artystkę. Dzieło pochodzi z Kościoła p.w. św. Karola Boromeusza w Wołowie.
 
Wystawa jest przekrojem przez różne techniki malarskie: od akwareli, malarstwo olejne, pastelowe, po technologiczne kopie Dawnych Mistrzów. Ostatnie lata twórczości są podyktowane realizowanym kierunkiem studiów, gdzie zgłębiała wiedzę oraz praktykę konserwatorską, jak również technologie i techniki malarskie. I przede wszystkim te drugie stanowią o prezentowanej wystawie.
 
Główną inspirację dla Artystki stanowi malarstwo dawne. W twórczości wielu Artystów znajdzie coś, co przemówi również do niej. I tak oto na ścianach galerii zawisną nie tylko kopie technologiczne Vermeera, jak słynna „Koronczaka” czy „Kobieta nalewająca mleko”, ale również kopie Artystów znanych w mniejszych kręgach, jak Mary Moser, i tych jeszcze nie rozsławionych. Do tego będziemy mogli podziwiać intensywnie kolorowe, charakterystyczne dla pani Zając pastisze aktów Modiglianiego.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Skip to content