XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej CANTUS ORGANI – RELACJA

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tegorocznej edycji Międzynarodowego festiwalu Muzyki Organowej Cantus Organi. Za nami 5 wyjątkowych koncertów, które odbywały się w Kościele pw. Św. Wawrzyńca.

I koncert

II koncert

III koncert

IV koncert

V koncert

 

XXI edycja wołowskiego festiwalu CANTUS ORGANI zapowiada się barwnie i wielokulturowo.

Zarówno, jako chodzi o muzykę, jak i wykonawców, reprezentujących różne środowiska i wyznania. Na inaugurację 5 września z Krakowa przyjedzie małżeństwo słynnych muzyków: skrzypaczka Jadwiga i organista Arkadiusz Bialicowie.

Wykonawcy kolejnego koncertu związani z kościołem ewangelicko-augsburskim to organista Krzysztof Lukas, wychowanek i następca prof. Juliana Gembalskiego jako szef katowickiej organistyki, wraz z którym śpiewać będzie wybitna śpiewaczka Magdalena Hudzieczek – Cieślar.

Wychowankiem prof. Gembalskiego jest także Marcin Jurczyk, z którym tydzień później grać będzie klarnecista Dariusz Kasperek. W kolejną niedzielę tytuł programu „Człowieczy los” wprowadza nas w klimat niezapomnianych piosenek Anny German. I gwiazda wieczoru: Alona Szostak. Tak, to ta, urodzona w Moskwie aktorka i wokalistka, którą przed laty śp. Adam Hanuszkiewicz wypatrzył w teatrze wileńskim i ściągnął do Polski. Alona od dziecka zafascynowana fenomenem Anny German, już na kilka lat przed filmem, zaczęła przypominać ją polskiej publiczności.

I na zakończenie kolejny mocny akcent z muzyką naszych braci starszych w wierze. Przyjadą z nią artyści związani z Piwnicą pod Baranami na czele z Urszulą Makosz, urzekającą wokalistką od lat oddaną muzyce jej odległych przodków.

Zapraszamy gorąco na ten niepowtarzalny cykl 5 modlitw muzycznych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznej edycji festiwalu:

5 IX – Arkadiusz Bialic organy, Jadwiga Bialic skrzypce

12 IX – Krzysztof Lukas organy , Magdalena Hudzieczek – Cieślar sopran

19 IX – Marcin Jurczyk organy, Dariusz Kasperek klarnet

26 IX – „Człowieczy los” – Alona Szostak /śpiew/ Lena Minkacz akompaniament, Mateusz Goniowski organy

3 X – „Mi amor, mi alegria” – pieśni Żydów sefardyjskich

  • Urszula Makosz – śpiew
  • Paweł Pierzchała – fortepian
  • Michał Półtorak – skrzypce, mandolina
  • Michael Jones – skrzypce, altówka, djembe

 

Skip to content