XXIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” w Wołowie – relacja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tegorocznej edycji festiwalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

XXIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” odbędzie się na wołowskim Rynku 23 sierpnia 2021r o godz. 16:00.

 

Podczas trwającej 10 dni imprezy wystąpią zespoły z Baszkirii (Rosja), Serbii, Słowacji, Rumunii, Mołdawii, Tajlandii i Polski. Koncerty galowe odbędą się w Legnicy, Chobieni, Polkowicach, Liścu, Wołowie. W ramach festiwalu organizowane będą również warsztaty artystyczne, animacje i spotkania integracyjne. Tradycyjnie już zaplanowano animacje w placówkach społeczno-opiekuńczych. Wstęp na wszystkie koncerty i działania towarzyszące jest bezpłatny. „Świat pod Kyczerą” należy do największych festiwali folklorystycznych w Polsce. Organizowany jest od 1996 roku, początkowo pod nazwą „Europa bez granic”, potem „Spotkania pod Kyczerą”. Przez festiwalowe sceny przewinęło się do tej ponad 130 grup folklorystycznych z sześciu kontynentów, między innymi z tak odległych zakątków świata jak Wallis i Futuna, Sierra Leone, Chile, Nowa Zelandia, Kostaryka, Indonezja, Meksyk czy Togo. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, głównym partnerem organizacyjnym Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Gminy Legnica oraz kilku innych samorządów współpracujących przy organizacji imprezy. „Świat pod Kyczerą” jest jednym z sześciu festiwali zrzeszonych w Porozumieniu Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej (www.folklorefestivals).

Po raz kolejny odbywa się pod auspicjami IOV International Organization of Folk Art – Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej. Na koncert galowy w Legnicy serdecznie zapraszamy 24 sierpnia o godz.16:00, scena w Rynku.

Skip to content