Pozostałe zajęcia

Chcesz się zapisać? Wypełnij —-> KARTĘ ZGŁOSZENIA

Warsztaty krawieckie (NOWE!)

Prowadząca – Anna Sułek

Kiedy – Piątek

Gdzie – Wołowski Ośrodek Kultury

Koszt – 100 zł/ miesiąc

Wiek – 8+

Kreatywne warsztaty krawieckie dla dzieci (8 – 14 roku życia) skierowane do tych, którzy po raz pierwszy chcieliby usiąść za maszyną do szycia i nauczyć się szyć. Poza szyciem dziecko nauczy się: samodzielności, planowania, cierpliwości i koncentracji rozwijania koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Prowadząca:

Nazywam się Anna Sułek.

Szycie jest moją pasją, z którą mam do czynienia od dzieciństwa. Obecnie rozwijam swoją pasję tworząc markę Rygielek, która jest skierowana do dzieci i ich rodziców. Każdy ciuch, który znajdziesz na mojej stronie lub w mediach społecznościowych został zaprojektowany i uszyty przeze mnie. Szycie to nie tylko umiejętność rzemieślnicza, szycie to rozluźnienie, to uzewnętrznienie emocji, to proces twórczy i przeniesienie wyobrażenia na fizyczny przedmiot. Oferowanie lekcji szycia to dla uczestników szansa na odkrycie ukrytych talentów i zaszczepienie pasji związanej z krawiectwem, a dla mnie możliwość przekazania mojej wiedzy i doświadczeń dla młodszego pokolenia.


Warsztaty kulinarne

Prowadząca? – Anna Stelmarczyk-Matraj

Kiedy? – środa 16:30

Gdzie? – Wołowski Ośrodek Kultury

Koszt? – 80 zł/miesiąc

Wiek? – + 10

W programie m.in. podstawy gotowania, zdrowe desery, tradycje kulinarne, zdrowe desery, chleby i wiele wiele innych. Zapewniamy własne stanowisko dla każdego uczestnika.

Prowadząca:

Anna Stelmarczyk-Matraj –10 lat temu zainicjowała cykl spotkań podróżniczych Ciekawi Świata, który na stałe wpisał się w kalendarz wołowskich wydarzeń. Zajmowała się promocją polskiego rękodzieła, współpracuje z lokalnymi twórcami. Od 2015 roku pracownik Wołowskiego Ośrodka Kultury, koordynator Działu Organizacji Imprez WOK, odpowiedzialna za organizację pracy działu oraz różnorodnych działań, m.in. koordynator działań edukacyjno-kulturalnych dla dzieci i młodzieży, koordynator cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, pomysłodawca i koordynator cyklu Kierunek Kultura (organizacja wyjazdów do instytucji kulturalno-edukacyjnych oraz turystyczno-krajoznawczych dla dzieci powyżej 7 r.ż.). W roku 2017 lider projektu „Wołowski Recykling Lokalny” w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku 2017. Koordynator działań „Zakręceni na kulturę” w ramach programu Dom Kultury+ inicjatywy Lokalne 2017. Realizator innowacji społecznej „Po sąsiedzku. Kieszeń wsparcia” w ramach programu Generator Innowacji – Sieci Wsparcia, projektu realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Założycielka Koła Gospodyń Miejskich – program Małe Granty Dolnośląskie 2019, dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Koordynator projektu „Dojrzałość od kuchni” w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2019”. Koordynator działań w ramach projektu „Udokumentowani – spadkobiercy kultury” realizowanego z programu NCK – Kultura Dostępna 2019.


Sekcja Fotografii

Prowadząca– Beata Gawlik

Kiedy – wtorek

Koszt – 60 zł

Wiek – +7

ODKRYJ TALENT SWOJEGO DZIECKA! – “Młody fotograf”

Warsztaty “Młody Fotograf” to doskonałe połączenie fotografii z dobrą zabawą. Zajęcia umożliwią rozwinięcie pasji oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych. Warsztaty są ukierunkowane na rozwijanie kreatywności i realizację twórczych pomysłów poprzez stosowanie uniwersalnych metod posługiwania się środkami artystycznymi, właściwymi dla fotografii. Podczas naszych zajęć nie będzie czasu na nudę. Spotkania zostały przygotowane tak, aby cykl zajęć był różnorodny, a atrakcje dla dzieci i młodzieży pozwalały na zapoznanie się z wieloma dziedzinami fotografii. Główny nacisk zostanie położony na nabycie umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijanie zainteresowań kulturą. Ważne będzie również dokonywanie samooceny i ocena prac innych. Moim celem jest zaszczepienie u dzieci i młodzieży zamiłowania do fotografii. Oprócz warsztatu fotograficznego – uczniowie będą mogli rozwijać wrażliwość i wyobraźnię artystyczną.

TEMATYKA WARSZTATÓW:
• posługiwania się sprzętem fotograficznym w stopniu średnio zaawansowanym – poznanie budowy i funkcji aparatu,
• wybrane wiadomości z zakresu teorii fotografii, podstaw optyki • zasady kompozycji kadru zdjęciowego,
• poznanie różnych dziedzin fotografii, m.in.: portret, fotografia studyjna, reportaż, moda, fotografia,
• dobór odpowiednich środków w celu uzyskania różnych efektów artystycznych.

PRZYKŁADOWE ZAJĘCIA:
• fotograficzne stylizacje, martwa natura w studio fotograficznym,
• zdjęcia w plenerze,
• jak wykonać dobre zdjęcie portretowe,
• fotografia zwierząt,
• eksperymenty fotograficzne (np. zabawa “malowanie” światłem).

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z UCZĘSZCZANIA NA WARSZTATY FOTOGRAFICZNE • nabycie przez uczniów umiejętności posługiwania się cyfrowym aparatem fotograficznym, • rozwijanie zainteresowania fotografią poprzez naukę i zabawę, • rozwijanie inwencji, wyobraźni i wrażliwości poprzez własną aktywność twórczą, • dostrzeganie piękna otaczającego świata – regionu, miasta, ulicy czy podwórka • nabycie chęci uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, • pełniejsze i świadome korzystanie z możliwości fotografii.

Prowadząca – Beata Gawlik
Mam na imię Beata i jestem fotografem rodzinnym. Pracuję dla ludzi, którzy chcą udokumentować swoje prawdziwe wspomnienia rodzinne i ocalić je przed zapomnieniem. Opowiadam ich historie poprzez moje zdjęcia. Lubię słońce, przyrodę i dobre filmy. Ale przede wszystkim – uwielbiam fotografować! Zwłaszcza dzieci, rodziny, ich wspólne chwile. W fotografiach, podobnie jak w życiu, szukam szczęścia, radości, emocji… Na warsztatach u mnie dowiecie się jak korzystać z aparatu w sposób kreatywny, panować nad jego obsługą. Jak szukać pięknych kadrów, i chwil wartych zatrzymania. Chętnie podzielę się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Zapraszam Was do mojego świata.. Do zobaczenia! Beata


Wołowski Kulturalny Wolontariat

Prowadząca– Monika Bronowicka

Gdzie – Wołowski Ośrodek Kultury

Koszt – bezpłatnie

Wiek? – +13

Wołowski Kulturalny Wolontariat – facebook


Klub modelarski „Skorpion”

Prowadzący?– Piotr Hodun

Kiedy? – wtorek, środa, czwartek, piątek – od 15:30-18:30

Gdzie? – Hala OSiR ul. Panieńska 4

Koszt? – bezpłatnie

Wiek? – +10

www.skorpion-wok-wolow.pl

Skip to content