16. Festiwal Muzyki NiePOPularnej „Baraque” – 21.11.2014r.

16 edycja  Baraque – Festiwalu Muzyki Niepopularnej odbędzie się w  piątek 21.11.2014r.  o godz. 19:00. Po trzech latach przerwy  koncert  festiwalowy wraca  do sali kameralnej WOK. W  tym roku wystąpią  zespoły: Lutownica, Szezlong  i Manescape. Serdecznie zapraszamy!  Bilety do nabycia  przed koncertem w  cenie  15 zł.

Garść informacji o zespołach + linki:

SZEZLONG

Zespół powstał w Poznaniu na początku 2011 roku z inicjatywy Bartłomieja Maczaluka (wokal, gitara) i Marcina Chołaścińskiego (gitara, wokal), niedługo później dołączyli Paweł Szuksztul (gitara basowa) i Piotr Korsak (perkusja). 17.10.2013 wydali własnym sumptem swoją debiutancką płytę pt. „Learned helplessness”. W roku 2014 nastąpiły zmiany w składzie do zespołu dołączył Jakub Żwirełło. Obecnie Szezlong gra jako trio
w składzie Bartłomiej Maczaluk, Jakub Żwirełło, Piotr Korsak.

Szezlong to zespół znany z energetycznych czy też enigmatycznych koncertów. Pełni smutku i tęsknoty za czasami podstawówki. Przywołują wspomnienia wyścigów kolarskich po osiedlu, pierwszych wrzutów na murach i romantycznych nocy na komisariacie. Jeden ma koszulkę znanego zespołu, drugi też chciałby mieć lecz mówi, że jest na to za stary, trzeci zaciska zęby pozując do zdjęć by wyglądać poważniej. Grają tak, że światu grozi zagłada poprzez klasyczne gitarowe eldorado.

http://szezlong.bandcamp.com/

 

MANESCAPE

Manescape to głogowskie trio powstałe w roku 2006. Wydali demo „D-Tape” (2007) i EP-kę „In Progress EP” (2008).
W 2009 r. zespół podpisał umowę wydawniczą z małą, niezależną wytwórnią Rebel Rockers i wszedł do studia, by zarejestrować utwory na debiutancki album, który ukazał się w listopadzie 2009 roku pod nazwą „Ex – Internal”.
Producent debiutanckiego albumu Manescape – Maciej Cieślak (Ścianka) o „Ex-Internal”:„Dobra płyta, groźna, transowa, wciągająca. Jak 'nie z Polski’, co niestety wciąż jest komplementem.”

Aktualnie Manescape przygotowało materiał na swój drugi album, którego premiera przewidziana jest na 2015 rok.

https://soundcloud.com/rebelrockers/sets/manescape-ex-internal-lp/

LUTOWNICA

Klasyczne  power  noise’owe  trio z Ostrzeszowa gra w składzie Krystian – bas, voc., Zbyszek – perkusja, Rafał – gitara, voc i wskrzesza  dawne  tradycje  noise rockowej zawieruchy z lat 90-tych. Krótko, rzeczowo, transowo  ale  i dynamicznie.. Lutownica nagrała w  październiku materiał na debiutancką płytę, która  ukaże  się w 2015  roku. Nie znajdziecie  ich  w  sieci. Aby poznać  tą trójkę trzeba przyjść na Baraque.

Skip to content