18.03. Ciekawi Świata: Góry Karakorum

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z Ciekawymi Świata. Tym razem gościem naszym będzie Mieczysław Bieniek, z wykształcenia górnik, który w wyniku ciężkiego wypadku traci wzrok w jednym oku i w ramach swoistej terapii wyrusza w świat. Najpierw do Indii, potem do kolejnych krajów azjatyckich, afrykańskich i Ameryki Południowej. Do 2011 roku odwiedził ponad 60 krajów. Wypracowuje swój własny styl podróżowania, gdzie szczególnie sobie ceni docieranie do miejsc i celów zdawałoby się nieosiągalnych dla zwykłego podróżnika.

W 2006 roku na swoje 50. urodziny wyrusza w podróż lądową do Dalajlamy w Indiach. W końcowej części tej drogi towarzyszy mu filmowiec Paweł Wysoczański. Później, z nakręconych materiałów powstaje głośny film dokumentalny „W drodze”. W 2010 roku Bieniek wydaje swoją pierwszą książkę „Hajer jedzie do Dalajlamy”, będącej opisem zarówno całej wędrówki do Dalajlamy, jak i wielu przygód z dzieciństwa, życia dorosłego, a przede wszystkim z innych podróży azjatyckich.

Mieczysław Bieniek z pasją para się fotografią, robi też amatorskie filmy ze swoich podróży. Jest także wziętym prelegentem na imprezach filmowych i podróżniczych. Swymi barwnymi opowieściami z miejsca podbija serca publiczności.

Skip to content