18 i 20.03. Projekcje filmu „Maria Magdalena” w Wołowie i Lubiążu.

Wspólnie z Wrocławskim Forum Kobiet zapraszamy na dwie projekcje filmu „Maria Magdalena”. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

Będą one miały miejsce w  Lubiążu i Wołowie:

Piątek, 18 marca godz. 17:30 – Lubiąż , Dom Kultury
Niedziela, 20 marca, godz. 17:30, Wołów- WOK

Film powstał z inicjatywy kobiet. Scenariuszem, reżyserią i produkcją filmu zajmowały się kobiety i jest on odpowiedzią na  emocjonalne i duchowe potrzeby kobiet na całym świecie. Jest też głosem na rzecz kobiet, ich wewnętrznej wartości , równości i możliwości wywierania pozytywnego wpływu w każdym środowisku.  Jest przesłaniem o nadziei i godności.

„Maria Magdalena” jest opowieścią o życiu Marii z Magdali opartą na tekście biblijnym. Daje widzowi wyjątkową perspektywę tego, czego Maria Magdalena mogła być świadkiem i czego doświadczyła podążając za Jezusem podczas Jego publicznej służby. Poprzez swoje nauczanie i postępowanie Jezus pokazał, ze kobiety mają taką samą wartość jak mężczyźni, posiadają te same zdolności intelektualne i duchowe i są godne Jego uwagi i troski bez względu na wiek, pochodzenie i status społeczny.
Dziś wiele kobiet na świecie jak i w Polsce nadal cierpi z powodu poczucia niższości wynikającej z ich płci, doświadcza poniżenia i przemocy. Ponieważ problemy kobiet są tak samo aktualne dzisiaj jak były w pierwszym wieku naszej ery, Inspirational Films pragnie aby „Maria Magdalena” była głosem na rzecz kobiet na całym świecie i dlatego w 2007 roku odbyła się premiera filmu w ONZ w Nowym Jorku w obecności ambasadorów ponad 40 krajów świata.

Skip to content