20.04.2012r. Koncert HETANE – sala kameralna

Zapraszamy na koncert grupy HETANE która wystąpi w sali kameralnej WOK w  piatek, 20.04.  Jako support zagra wołowski Fishdick. Bilety w cenie 10 zł. Start o godz. 19:00

Hetane, pięcioosobowy band z kobiecym wokalem opowiadający historie o ludzkich maszynach, ekscentrycznych duchach i pierwotnych instynktach.
Zespół z utworem „Ken-Ke-Lai” znalazł się na składance Minimax. pl Piotra Kaczkowskiego, chętnie emitowany w radiowej trójce.
Hetane gościło m.in. na płycie inspirowanej twórczością St. Wyspiańskiego zatytułowanej: Wyspiański Wyzwala oraz na albumie „IN” Agressivy 69 z tekstem i głosem Magdy w „Destruction”.

Niedługo potem „Machines” pojawiło się na albumie Play Shortcut to Polish Music – przygotowanym
przez Instytut Adama Mickiewicza oraz Shortcut – wydawnictwie eksportowym, mającym promować polskich artystów w Europie. Wziął też udział w projekcie autorstwa Muzeum Powstania Warszawskiego „Gajcy” – płyty z poezją T.Gajcego oraz  w koncercie z cyklu Pamiętamy 44.

Debiutacnki album MACHINES został wydany w marcu 2009r nakładem wydawnictwa 2.47 Records [dystrybucja EMI Music Polska].

Wkrótce potem zespół zaczął promować album serią koncertów w śród nich na festiwalu w Węgorzewie oraz Castle Party.

Obecnie zespół kończy nagrania drugiej płyty, której premiera niebawem.

Strona zespołu: www.hetane.com

Skip to content