23 wrzesnia 2011 Spektakl „Requiescat”

23 września  o godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Requiescat”. Wstęp wolny! Poniżej  kilka słów  o widowisku.

REQUIESCAT.
Jest to spektakl produkcji włoskiej spółdzielni artystycznej Theatralia, która od czterech lat działa także w Polsce. Sztuka napisana została specjalnie na drugą edycję odbywającego się co roku międzynarodowego festiwalu „Melodrama”. W 2009 roku, w  jego pierwotnej wersji grali  polscy i włoscy aktorzy, teraz również z Hiszpanii.

W tym roku spektakl zostanie także pokazany w ramach IFF (Interdyscyplinarnego Fringe Festiwalu) we Wrocławiu oraz w Miliczu, Oleśnicy, Brzegu Dolnym. W tym roku „Requiescat” można było zobaczyć w marcu we wrocławskim Teatrze Arka oraz w Nysie podczas imprezy zatytułowanej „Nyskie Theatralia”.

„Requiecat” oznacza tyle co „Niech spoczywa w pokoju”. Spektakl pokazuje trzy obrazy, które wyraźnie wpisały się w historię minionego stulecia: Titanic – symbol postępu technicznego, Hiroszima – urzeczywistnienie autodestrukcji oraz Wietnam jako wojna medialna. Ich zestawienie daje nam wizję kryzysu, który może być zrozumiany tylko wtedy, gdy stanie się historią.

Spektakl pełen efektów wizualnych porusza tematy związane z chęcią tworzenia nowego świata często kosztem nieodwracalnych skutków, które z czasem stają się ikonami utopii.

Spektakl nie wymaga żadnego tłumaczenia i jest w pełni zrozumiały dla odbiorcy. Efekty specjalne, projekcje wideo oraz połączenie śpiewu z niesamowitą grą aktorską daje efekt, który na długo zapada w pamięci widza i porusza jego emocje.

Skip to content