24.03.2013. Ciekawi Świata – Podróże inspirują: piekarnia w Nepalu

Marcowe  spotkanie z  cyklu „Ciekawi Świata” odbędzie się w  Restauracji Splendor przy ul. Mickiewicza w niedzielę, 24 marca  o godz. 18:30.
Gościem spotkania będzie  Zuzanna  Wojcińska, która opowie nam o swoich przygodach w  Himalajach i budowie  … piekarni.

Serdecznie zapraszamy!

W 2009 roku Zuza i Michał podczas wędrówki po Himalajach zostali zmuszeni przez los do zatrzymania się na jakiś czas w pewnej wiosce. Jej mieszkańcy, mimo ubóstwa, przygarnęli ich jak rodzinę i dzielili się wszystkim co mieli. Po powrocie do Polski Zuza z Michałem postanowili się im odwdzięczyć.

Wpadli na pomysł zbudowania piekarni w Nepalu, która będzie zarabiać na turystach. Uzyskane dochody przeznaczone będą dla ubogich mieszkańców wioski m in. na konsultacje medyczne, zakup lekarstw, pomoc w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Placówka będzie jednocześnie prowadzić działania edukacyjne.

Zbudowaliśmy Piekarnię w Himalajach! Dziwne? Może i tak, ale dzięki dochodom z niej czerpanym mieszkańców nepalskiej wioski stać będzie na lekarstwa, szkołę dla dzieci i wiele innych rzeczy. A w najwyższe góry świata zawitają polski chleb i pomidorowa!

Opowiemy o projekcie, który powstał w naszych głowach w trakcie podróży do Nepalu. Trochę będzie o amatorskim trekkingu w Himalajach, ale przede wszystkim o życiu w jednej z himalajskich wiosek oraz o tym, jak zdobyliśmy zaufanie jej mieszkańców dzięki lekarstwu na rozwolnienie. Będzie też o ciężkiej drodze przez nepalską biurokrację i o tym,  jak się robi kopie dokumentów w nepalskim urzędzie, kiedy zabraknie prądu.

Skip to content