25.11. Finał Baraque Festiwalu

W ostatni piątek listopada, spędzimy bardzo kulturalne ostatki z BARAQUE, doprawione karmelową nutą, imbirowym smakiem oraz ostrymi gitarowymi riffami. Będzie to koncert zakończenia odbywającego się już po raz 13 festiwalu.

Na scenie kameralnej Wołowskiego Ośrodka Kultury zagrają trzy donośne kapele, które w odpowiedni sposób nastroją nas przed ostrą zimą, rozgrzeją nasze zmarznięte serca i umysły.

Więcej o zespołach poniżej:

Terrible  Disease ( Stargard Szcz.)

Zespół powstał w oparach Sylwestra 2009/2010. Założycielami są Zbyszek i Arek(basista),przez 8 miesięcy grał jako duet. W sierpniu 2010r. doszedł Piotrek (gitara + wokal). W październiku i listopadzie Terrible Disease pierwsze koncerty. W styczniu 2011 do zespołu dołącza wokalistka-Kasia Meow.
W krótkim czasie wkomponowała się w zespół i w marcu 2011r. nagrywali pierwszą ep-kę „Get infected”. Odbyło się to w podstargardzkim Monroe Sound Studio, pod okiem Arka Jabłońskiego. Mastering materiału zrobił Bob Weston ( m.in. Shellac).

Bubble Pie( Kraków)

Wrzące trio działa od maja 2010 roku. Pochodzą z Krakowa, ale nie noszą marynarek. Ich piosenki napisane w języku Gusa Van Santa przyciągają minimalizmem i stylową harmonią na granicy melancholii oraz pogodnego uniesienia. Miłe akordy, ale gitary charczą, a rytm łamie w kościach.

Zaledwie po pół roku działalności Bubble Pie rejestruje w listopadzie 2010 r. pierwszy studyjny materiał EP-kę „Funny Worries” (do pobrania ze strony zespołu).

Utwory z „Funny Worries” gościły na falach Radia Kraków oraz Radiofonii. Ponadto kawałek „Western” znalazł się na kompilacji Loose Wire Spool 2. Od stycznia tego roku Bubble Pie koncertuje z powodzeniem w całej Polsce. Grali między innymi w Krakowie, Poznaniu, Radomiu, Warszawie, Wrocławiu, w sumie 20 koncertów w tym…  jeden przed legendarną kanadyjską formacją Nomeansno.

Skład: Maciej Kozłowski (gitara, wokal), Wojtek Kurek (perkusja), Łukasz Lembas (bas)

 

In A House Of Brick ( Zabrze)

Powstał w 2000 roku w Zabrzu. Wiele lat doświadczeń, setki prób i dziesiątki koncertów oraz bezustanna praca nad własnym warsztatem muzycznym i kompozycjami sprawiają, że mamy obecnie do czynienia z ukształtowaną i bardzo dojrzałą muzycznie formacją. Przemyślane aranżacje, bogate harmonie, wypracowane brzmienie instrumentów połączone z rasowym, śpiewnym  wokalem i żywiołowa sekcja rytmiczna to epitety, które niezwykle trafnie oddają esencję twórczości zabrzańskiego bandu bez zbędnego etykietowania. Niezmiernie rzadka w dzisiejszych czasach wyjątkowość każe bez wątpienia zaliczyć IAHOB do kręgu najbardziej obiecujących współczesnych zespołów polskiej sceny ciężkiego grania.

Jesienią bieżącego roku ukaże się debiutancki krążek IAHOB zatytułowany „Trio From Hell”. Płyta zawierać będzie dziewięć autorskich utworów oraz Rebel Yell – przebojowy cover ikony rocka lat 80-tych – Billy’ego Idola.

Bilety w  cenie  10zł  do nabycia  w  sekretariacie  WOK oraz  Pubie  Stary Gramofon.

Skip to content