19.05. Muzyczna Wiosna w WOKu – Janek Samołyk – nowy termin!

Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Muzyczne Pory Roku”. Gościem Muzycznej Wiosny będzie Janek Samołyk. Koncert odbędzie się 19 maja -tydzień wcześniej niż podawaliśmy poprzednio.

Janek Samołyk to młody wrocławski artysta, którego muzyka jest określana jako połączenie brytyjskiego rocka z rodzimą poezją śpiewaną. Muzyk sam komponuje, pisze teksty i w krótkim czasie osiągnął sporo sukcesów. W 2009 roku wygrał konkurs debiutów na OFF Festivalu, rok później otrzymał nagrodę na festiwalu im. Ciechowskiego w Tczewie. Debiutancka płyta „Wrocław”, wydana pod koniec 2010 roku, otrzymała bardzo dobre recenzje, a singiel „Piosenka o pointach” wszedł na Listę Przebojów Trójki.

Działalność koncertowa Samołyka ma dwa wymiary. Jeden z nich to rockowe występy z zespołem, drugi to kameralne akustyczne koncerty. Właśnie taki występ zobaczymy w Wołowie. Publiczność może spodziewać się unikalnych wersji piosenek i ciepłego kontaktu z artystą. Niemal równoważne piosenkom będą historie ich powstania oraz pełne humoru anegdoty z muzycznej drogi Samołyka. Poza piosenkami z debiutanckiej płyty „Wrocław”, usłyszymy zupełnie nowe utwory oraz covery ważnych dla artysty piosenek innych wykonawców.

Teledysk do piosenki „Zdjęcia”

Więcej informacji:
janeksamolyk.com

Koncert odbędzie się w czwartek, 19 maja o godz. 19:00 w sali kameralnej WOK, wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content