Wystawę malarstwa Jerzego Omelczuka można oglądać w sali kameralnej WOK w dniach 31.05-01.06 godzinach otwarcia ośrodka.
Jerzy Omelczuk urodził się w 1957 roku w Siemiatyczach, z dziecięcym porażeniem mózgowym. Już w dzieciństwie zaczął malować ustami. Jego nauczycielami są Andrzej Grzelachowski i Danuta Kaniewska. Najczęściej maluje olejem. Jako najdłużej malujący artysta z Polski w 1982r. został członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. W roku 2001 otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie „Zasłużony działacz kultury”.
Z Wydawnictwem „Amun” współpracuje od początku jego działalności – od roku 1993.
Powstanie pierwszych obrazów olejnych Jerzego Omelczuka poprzedzała intensywna praca nad rysunkiem, akwarelą i temperą. Jego malarstwo powstaje nie z potrzeby odtwarzania form istniejących w realnym świecie, lecz jest reakcją na świat i zapisem doznań wywołanych przeżytą chwilą, próbą przełożenia na malarski język tej zależności, która zachodzi pomiędzy światem a człowiekiem.
W polu jego zainteresowań znajduje się wiele tradycyjnych tematów malarskich, takich jak martwa natura, pejzaż, studia portretowe oraz akt. Szczególne znaczenie dla samego artysty ma pejzaż. Malując obrazy z natury, najpierw poddaje się ciszy, magii i szczególności wybranego przez siebie miejsca. Przebywając w plenerze długo analizuje kolor i zmienność światła, aby później podjąć próbę interpretacji malarskiej na płótnie.