Dobry Wieczór Akustyczny – koncert – 15.05.2015r.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert zatytułowany „Dobry Wieczór Akustyczny”, który odbędzie się w piątkowy wieczór, 15 maja  o godz. 20:00. Jego gośćmi będzie czwórka artystów, których łączy pewna wrażliwość i estetyka. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprosiliśmy Moriah Woods z USA, Phillipa Brackena z Australii oraz dwójkę rodzimych wykonawców – Romana Szczepanka występującego jako Graftmann oraz Sonię Wąsowską, która występuje pod pseudonimem Sonia Pisze Piosenki. Wszyscy artyści występować będą podczas koncertu wspólnie, niczym przy ognisku, prezentując na zmianę swoje utwory. Taka idea koncertu wydaje nam się ciekawa i bardziej urozmaicona niż tradycyjne, zwarte sety kolejnych artystów. Chcemy też zadbać o to, by wykonawcy występowali jak najbliżej publiczności. Chcemy w ten sposób osiągnąć ciepły, kameralny klimat, tak by każdy z uczestników koncertu poczuł się jego częścią.

Info o artystach:

MORIAH WOODS
Moriah Woods amerykańska songwriterka, autorka tekstów, kompozytorka, multiinstrumentalistka. Pochodzi z miasteczka Paonia w stanie Colorado. Urodzona w Mountanie, jej matka jest skrzypaczką ojciec muzykiem rockowym. W wieku nastoletnim wyprowadziła się z domu by podróżować i grać z muzykami podziemnej sceny folk punka na ulicach Zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do rodzinnego Colorado, zajęła się pisaniem własnych utworów.
W grudniu 2013 ukazał się jej pierwszy album „Bring the Rain”, który nagrała samodzielnie w domu. Płyta zawiera 10 kompozycji utrzymanych w stylistyce amekykańskiego folkU lat dwudziestych.
Do Polski przyjechała w 2014 i tu mieszka i tworzy. Obecnie pracuje nad materiałem na kolejną solową płytę oraz pobocznymi projektami min. zespołem The Feral Trees.
https://www.youtube.com/user/moriahwoodsmusic
https://www.facebook.com/Moriahwoodsmusic
http://moriahwoods.bandcamp.com/

SONIA PISZE PIOSENKI
Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses. Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival, PiotrkOFF Art Festival oraz Alter Fest. 26 czerwca ukazała się jej debiutancka EP „Friends To Lovers” Singlowy kawałek „Movie Qoutes” miał swą premierę w audycji „Offensywa” w radiowej Trójce. Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce. Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas – nie bójmy się tego powiedzieć – niespotykane.
http://soniapiszepiosenki.bandcamp.com/album/friends-to-lovers-ep

PHILLIP BRACKEN
Australijski singer/songwriter. Jego pierwszy koncert w Europie odbył się w Opolu w roku 2012.
Od tego czasu Phillip tworzy i koncertuje w Europie. Ma za sobą pierwszą europejską trasę koncertową. Obecnie przygotowuje materiał na kolejną, autorską płytę. W otoczeniu ludzi wyróżnia się charyzmą, ciepłem oraz niespotykana wrażliwością. W jego twórczości słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues,czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech. Dzięki temu tworzy niezwykle nastrojowe utwory oraz wchodzi w interakcję z publicznością.
Jego koncerty są przeplatanką melancholijnego brzmienia z dowcipnymi opowieściami o nim samym.
www.phillipbrackenmusic.com
https://www.facebook.com/phillipbrackenmusic

GRAFTMANN
Graftmann to jednoosobowy projekt powołany do życia przez Romana Szczepanka. Wśród swoich największych inspiracji, artysta wymienia francuskie kino lat 60., stare płyty Elvisa Costello, oraz szeroko pojęte: kulturę popularną, modę i kobiety. Debiutancki album „Graftmann” zawierający zestaw pół-amatorskich utworów nagranych w latach 2004-2006 został uznany za jeden z debiutów roku tygodnika „Przekrój” oraz album miesiąca magazynu „Machina”. Graftmann sporadycznie koncertuje w Polsce. Miał także okazję występować w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Supportował m.in. Yanna Tiersena oraz Hugo Race & The True Spirit. 17 października 2011 roku był dniem premiery pierwszego oficjalnego studyjnego albumu Graftmanna. Płyta „The Greatest Queen”, to w pełni profesjonalny, studyjny debiut Graftmanna, nad którym pracował wspólnie z Przemysławem Myszorem (Myslovitz, NO!NO!NO!) w roli producenta, w jego domowym studiu w Mysłowicach. Płyta zawiera 13 premierowych piosenek, w tym single „Made In Poland” oraz „Please Please Please Disappoint Me”. Obecnie artysta mieszka i tworzy w Opolu.
www.graftmann.bandcamp.com

Skip to content