Dożynki Gminne 2009, Krzydlina Wielka 6.09.2009

W niedzielę wołowscy rolnicy obchodzili Święto Plonów. W tym roku gospodarzem Dożynek Gminnych była wieś Krzydlina Wielka.

Uroczystości rozpoczęła polowa msza św. po której przyszła kolej na prezentację wieńców dożynkowych (zwanych także koronami i rzeczywiście przypominały swym wyglądem i bogactwem płodów korony). Zwycięzcą konkursu na najpiękniejszą koronę zostały Mojęcice. Nie zabrakło życzeń i gratulacji od władz gminy. – To od was i od waszej ciężkiej pracy zależy, jakie produkty trafiają na nasze stoły i za wasz trud i wysiłek dziękuję w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Wołowa – mówił burmistrz Witold Krochmal.

Potem przyszła kolej na zabawę. Przez całe popołudnie do wieczora trwały konkursy dla dzieci, turniej sołtysów o sierp tatowy, a do tańca przygrywały zespoły ludowe, w tym lokalny „Mojęcice”.

Wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda, czyli zespół Nazir, który porwał do zabawy rzesze ludzi. Podobał się tak bardzo, że rozochocona publika nie pozwalała mu na zejście ze sceny i zmusiła do kilku bisów.

Następnie ruszyła zabawa taneczna, która trwała w najlepsze do nocy.

Skip to content