Filmowe Przedwiośnie: Wspomnienie o Józefie Czerskim -17.03.2016 – godz. 18:00 – sala widowiskowa

Około 80 osób gościło na ostatnim, trzecim wieczorze z cyklu „Filmowe Przedwiośnie” w sali widowiskowej. Spotkanie poświęcone było pamięci Józefa  Czerskiego – wołowskiego filmowca- amatora, laureata  wielu nagród na festiwalach  filmowych. Oprócz  prezentacji trzech filmów  reżysera („Wypracowanie”, „Taksówkarz”, „Mea Culpa”) obejrzeć można  było film dokumentalny o filmowcu, zrealizowany przez TVP2.  Projekcjom towarzyszyła wystawa pamiątek  po Józefie Czerskim – dyplomów, sprzętu filmowego, wycinków  prasowych  itp. Wieczór był dobrą okazją do spotkania przyjaciół i znajomych filmowca, wspólnych wspomnień osób skupionych wokół wołowskiego środowiska filmowego sprzed lat. Wszystko odbyło się  w przyjemnej atmosferze , przy kawie, herbacie  i ciastkach:).

IMG_5524 IMG_5527 IMG_5530 IMG_5532 IMG_5545 IMG_5554 IMG_5555 IMG_5556

IMG_5594

Plakat_small

W ramach trzeciego wieczoru Przedwiośnia Filmowego – 17 marca o godz. 18:00 – zapraszamy do sali widowiskowej WOK na filmowe wspomnienie Józefa Czerskiego. Zaprezentujemy trzy filmy oraz dokument na temat twórczości reżysera, będzie można również obejrzeć wystawę pamiątek poświęconą twórcy.
Józef Czerski to legenda wołowskiego filmu, reportażu i dziennikarstwa. Przez kilkadziesiąt lat wierny swojej pasji – filmowi. Był uznanym, niezależnym twórcą cenionym w całym kraju. Przygodę z filmem rozpoczynał w Amatorskim Klubie Filmowym Boarius, działającym przy Wołowskim Ośrodku Kultury.
Parał się różnymi zawodami, można powiedzieć, że był człowiekiem renesansu – muzykował, był mechanikiem samochodowym, brygadzistą ruchu, zwrotniczym PKP, nauczycielem, dziennikarzem, iluzjonistą, filmowcem, pisał scenariusze, wiersze i fraszki.

Skip to content