Filmowe przedwiośnie: Pokaz pofestiwalowy XII Happy End Multimedia Festiwal – 27.02.2015r.

Optymistyczna propozycja filmowa w Wołowskim Ośrodku Kultury. 27 lutego wraz z operatorem Multimedia Polska zapraszamy na pokaz pofestiwalowy 12 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. Wstęp wolny.

W ramach przeglądu pokazane zostaną cztery filmy nagrodzone na Happy Endzie w 2014 r. Zdobywca Grand Prix festiwalu – „Kemping” w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji.  „44” Aleksandry Góreckiej to równie zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego. „Skrzydła” w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani. „Ludzie ze stali” to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego. „Galumphing” to inspirujący dokument Kamili Józefowicz o niezwykłej kobiecie, która zamieszkała samotnie na dzikim wybrzeżu Brazylii i prowadzi życie w zgodzie z naturą.

 

Program

 

Piątek, 27 lutego 2015 r., start g. 18:00

Wołowski Ośrodek Kultury

 

  • 44, film dok., 25 min., 2013 r., reż. Aleksandra Górecka,

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego)

  • Ludzie ze stali, film dok 23 min., 2014 r., reż. Rafał Makolądra

(Złota Ryba dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego)

  • Skrzydła, film dok., 30 min., 2013 r., reż. Michał Bajtała

(specjalna Złota Ryba przyznana przez autorów bloga Sfilmowani)

  • Galumphing, film dok., 40 min., reż. Kamila Józefowicz

(wyróżnienie)

  • Kemping, film fab., 20 min., 2014 r., reż. Krzysztof Jankowski

(Grand Prix, Złota Ryba dla najlepszego filmu festiwalu)

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel.  Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce, tym razem także Stalową Wolę. Więcej informacji na www.happyend.multimediaoff.pl oraz na Facebooku.

Skip to content