II Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Wołowa

Ponad sto par z klubów w całej Polsce wzięło udział w 2. Ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego o puchar burmistrza miasta i gminy Wołów.

W pierwszym bloku zmagali się juniorzy, których dopingowali rodzice. W przerwie przed ogłoszeniem wyników na parkiecie wołowskiej hali sportowej przy ul. Panieńskiej pojawiły się znajome twarze. Grupa mieszkańców Wołowa zaprezentowała swoje umiejętności, które zdobyła na kursie prowadzonym przez Krzyżanowskiego w Mojęcicach. Pomimo nerwów i tremy przed publicznym tańcem odważni Wołowianie wypadli świetnie.

Popołudnie i wieczór należał do seniorów, wśród których było spora grupa tancerzy klasy A, czyli najwyższej klasy zawodników, którzy mogą startować w konkursach międzynarodowych. Atrakcją drugiego bloku turnieju był występ grupy tanecznej Afro Carnaval, który rozgrzał i zaczarował publikę pokazem tańca rodem z karnawału w Rio de Janeiro. Kolejny pokaz dała grupa z Mojęcic i znów zebrała gorące owacje. Wszystkim zawodnikom medale, nagrody i puchar za miejsca zdobyte w poszczególnych tańcach wręczały burmistrz miasta i gminy Wołów Barbar Broszkiewicz i przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Jelec, które nie szczędziły parom pochwał.

Skip to content