Jazz Nie Tylko Nad Odrą 2023

JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ to nowy projekt Międzynarodowej Fundacji Jazz nad Odrą, która tym pomysłem chce wyjść poza Wrocław, miasto  kojarzone od zawsze z Jazzem nad Odrą. Podczas wydarzeń Fundacja chce promować jazz i wykonawców reprezentujących szerokie spektrum stylistyczne, pokazać muzykę improwizowaną w różnych odsłonach i kontekstach, a także docierać do melomanów i otwierać się na zupełnie nowych odbiorców. W programie zaplanowanych w projekcie czterech koncertów nie zabraknie więc utworów z najnowszych, autorskich albumów czy znanych tematów jazzowych w nowych, ciekawych opracowaniach i aranżacjach.

Cykl rozpocznie się koncertem zespołu Marcin Pater Trio, który odbędzie się w sali Wołowskiego Ośrodka Kultury 20 maja. Marcin Pater to laureat “Konkursu na Indywidualność Jazzową” Międzynarodowego Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu sprzed kilku lat,  który dziś – mimo wciąż młodego wieku – jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich wibrafonistów jazzowych. Trio zaprezentuje w Wołowie materiał z najnowszego albumu “Between”.

Zapraszamy serdecznie 20 maja o godzinie 20.00 do Wołowskiego Ośrodka Kultury na wyjątkowy koncert: Marcin Pater Trio: Between w ramach programu Jazz Nie Tylko Nad Odrą 2023!

Marcin Pater – wibrafon

Mateusz Szewczyk – kontrabas

Adam Wajdzik – perkusja

Bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie dostępne w kasie WOK.

Pozostałe koncerty realizowane w ramach Jazz Nie Tylko Nad Odrą:

10 czerwca ::: Głuszyca ::: Chojnacki/Miguła Contemplations

26 sierpnia ::: Duszniki-Zdrój ::: Tomasz Wendt

22  września ::: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu ::: Polsko-amerykańska odsłona kwintetu Zbigniewa Lewandowskiego

Skip to content