Koncert ARCI, OKSY MUSIC I KOMETA + wystawa „Tato moim bohaterem” – 18.06.2016r.

Za nami sobotni piknik „Tato moim bohaterem”, podczas którego w  parku WOK wystąpiły zespoły OKSY Music (na fotce poniżej), KOMETA  oraz ARCI. Oprócz  koncertów można było oglądać wystawę zdjęć i prac plastycznych „Tato moim bohaterem).

image(1) image

ARCI PLAKAT
W  najbliższą  sobotę zapraszamy na koncert ARCIego do parku WOK, połączony z  wystawą prac „Tato moim bohaterem”. Dodatkowo można  będzie obejrzeć pokaz pantomimy, a na scenie zaprezentują się również zespoły Kometa oraz  OKSY Music. Start o godz. 16:00.

Zapraszamy na stronę artysty: www.arci.pl oraz https://www.facebook.com/ARCIstyle

Artaszes Barojan znany jako ARCI, urodził się 1981 roku w Erwaniu
w Armenii. Kilkanaście lat temu wraz z rodzicami i młodszym bratem Dawitem przyjechali do Polski na Opolszczyznę, gdzie mieszkają do dziś. Te lata w Polsce sprawiły, że Arci świetnie odnalazł się w polskiej kulturze choć początki były zabawne.
Arci z uśmiechem wspomina pierwsze lata adaptowania się do całkowicie nowej kultury. Sam śmieje się wspominając, że gdy po raz pierwszy zobaczył Fiata 126p pomyślał, że to samochód jednoosobowy.

Dziś Arci świetnie posługuje się językiem polskim i odnajduje się w naszej kulturze. Mimo tego, że dobrze czuje się w Polsce, pozostaje wierny swym korzeniom i w swej twórczości często nawiązuje do Armenii.
Arci od ponad 10 lat zajmuje się muzyką. Nagrał kilka płyt w tzw. podziemiu. W 2007 roku ukazała się jego pierwsza legalna płyta zatytułowana „Ratuj swoja duszę”, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jego muzyka to połączenie dobrego, rdzennego hip-hopu z melodyjnym reggae. Kobiece wokale i eksperymentalne brzmienia inspirowane ojczyzną Arciego sprawiają, że jego muzyka zdecydowanie się wyróżnia. Twórczość Arciego to również bardzo dobrze przemyślane i świetnie zarapowane i wyśpiewywane testy. Jak sam Arci przyznaje jego inspiracją do tworzenia jest osoba Jezusa Chrystusa. Dzięki temu przekaz twórczości Arciego jest niezwykle pozytywny i pełen nadziei. Arci nie boi się nazywać rzeczy po imieniu i obnaża kłamstwa i błędy systemu tego świata.

Po sukcesie pierwszej płyty nie trzeba było długo czekać na kolejny krążek Arciego. Premiera jego ostatniej płyty „Porzucam Babilon” odbyła się w połowie kwietnia 2009. Tym razem Arci swoje hip-hopowe reggaujące klimaty uzupełnia elementami Dance- hallu i Dabu.
Arci ma na swoim koncie niezliczoną liczbę koncertów. Przede wszystkim w Polsce ale i za granicą. W 2008 roku wystąpił na Slot Art Festival jako support światowej sławy zespołu Christafari. Wystąpił też na scenie koncertowej na Fesivalu Song of Songs.

Skip to content