Koncert i warsztaty gospel z Anną Marią Mbayo! 16, 17, 21 sierpnia 2016r.

IMAG1148Podczas ostatniego tygodnia mieszkańcy mogli spróbować swoich sił w śpiewaniu w chórze gospel. Kilkunastu śmiałków, pod czujnym okiem wokalistki i kompozytorki Anny Marii Mbayo podczas warsztatów uczyli się śpiewu oraz przygotowywali do wspólnego występu. Koncert finałowy artystki wraz z akompaniującym jej zespołem odbył się w sali widowiskowej WOK. Swoją energią Mbayo zaraziła publiczność, która przyłączyła się do wspólnego śpiewania i tańca.

Dziękujemy za zaangażowanie Panu Grzegorzowi Kucharczyki, z którego inicjatywy doszło do organizacji tego wydarzenia.

warsztaty_plakat

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty GOSPEL prowadzone przez Annę Marię Mbayo, propagatorkę muzyki gospel we Wrocławiu, która wraz z chórem Gospel Life [https://www.facebook.com/glwroc/] organizuje warsztaty gospel (Projekt Gospel) czy Wrocławską Noc Gospel. Anna Maria wystapiła na Światowych Dniach Młodzieży na krakowskich Błoniach na Ceremonii Powitania Papieża Franciszka.
Aby wziąć w nich udział należy wysłać swoje zgłoszenie na e-mail: gospel.wolow@gmail.com lub zadzwonić pod nr telefonu: 793003731
Ilość miejsc ze względów organizacyjnych jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Warsztaty odbędą się:
16 sierpnia 2016r. – w godz. 15.00 – 20.00
17 sierpnia 2016r. – w godz. 15.00 – 20.00
21 sierpnia 2016r. – w godz. 15.00 – 18.00
w sali kameralnej WOK.

Warsztaty zakończy koncert finałowy, który odbędzie się 21 sierpnia 2016r. o godzinie 19.00.

https://www.youtube.com/watch?v=OL99KmmpETY

ANNA MARIA MBAYO
https://www.facebook.com/ammbayo/
wokalistka, kompozytorka i pedagog. Od najmłodszych lat uczyła się gry na fortepianie, a później saksofonie. Jej największą pasją jest jednak śpiewanie. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła także z wyróżnieniem kierunek Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych w Studium Muzyki Kościelnej w Opolu.

Jej przygoda z muzyką gospel rozpoczęła się od uczestniczenia w warsztatach organizowanych w całej Polsce. Z czasem zaczęła coraz bardziej angażować się w wykonywanie tej muzyki, zdobywając m.in. tytuł Najlepszej Solistki XIV Międzynarodowego Konkursu Chórów w ramach XIV festiwalu Camp Meeting Osiek 2010. Jej największą pasją jest komponowanie i wykonywanie muzyki gospel, ale często występuje także z repertuarem jazzowym, soulowym lub funkowym. Ma na swoim koncie występy u boku takich muzyków jak m.in.: Janusz Szrom, Piotr Wojtasik, Billy Hart czy Billy Harper.

Oprócz prowadzenia zespołu Gospel Life, pracuje też jako pedagog, oraz współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest również zapraszana jako solistka do współpracy z licznymi zespołami, oraz jako instruktorka i dyrygentka do prowadzenia warsztatów muzycznych.

 

Skip to content