Koncert Peter J. Birch Band – 6.11.2015r.

6.11.2015r. godz. 20:00, sala widowiskowa Wołowskiego Ośrodka Kultury

Koncert Peter J. Birch Band promujący najnowszą płytę „The Shore Up In The Sky“.

Bilety do nabycia w kasie WOK w cenie 15 zł (przedsprzedaż) oraz 20 zł w dniu koncertu.

Wołowianin Peter J. Birch to aktualnie jeden z najaktywniejszych polskich artystów. Od kilku lat jest w permanentnej trasie koncertowej. Grał już w 18 europejskich krajach – zarówno w małych klubach, jak i na dużych festiwalach.  Zarówno solo, jak i z zespołem. Na koncie ma ponad 400 koncertów, z czego ponad 100 dał poza granicami Polski. Właśnie z całym zespołem nagrał nowy album „The Shore Up In The Sky”

Trzecia pełnowymiarowa płyta Petera J. Bircha to kolejna, nowa ścieżka obrana przez artystę z Wołowa. Wcześniej wydał EP na wokal i gitarę („In My Island”, 2010), album z pogranicza country i folku („When The Sun Is Rising Over The Town” 2013) i eksperymentował z elektroniką („Yearn”, 2014). Tym razem młody muzyk postanowił nagrać album w sposób, w jaki nagrywali jego idole za starych czasów, czyli na żywo, w studiu. Towarzyszący mu muzycy to członkowie zespołu Two Timers z Poznania: Ernest Kałaczyński (gitara), Łukasz Rudnicki (bas) oraz Max Psuja (perkusja).

Panowie spotkali się na wspólnej próbie i natychmiast okazało się, że rozumieją się nawet bez słów. Dlatego artysta postanowił zarejestrować z muzykami cały album, który ukaże się tej jesieni. Album nagrano w Perlazza Studio u Przemka Wejmanna. Kilka smaczków dodali Ania Brachaczek (Biff), Gosia „Siara” Witkowska i CeZik. Usłyszycie tu nie tylko alternative country czy folk, ale także odniesienia do rhythm’n’bluesa czy psychodelicznego rocka. A wszystko nagrane „na setkę”…

www.facebook.com/peterjbirch

www.peterjohnbirch.com

Skip to content