Koncert „Witaj Mała Gwiazdko” z udziałem Danuty Błażejczyk i Zbigniewa Lesienia – 30.12.2015r., sala widowiskowa

W środowy wieczór na scenie Wołowskiego Ośrodka Kultury mieliśmy okazję gościć Danutę Błażejczyk i Zbigniewa Lesienia, którzy wystąpili podczas koncertu pt.: „Witaj Mała Gwiazdko”.

Zebrana publiczność wysłuchała wyjątkowych aranżacji kolęd i pastorałek oraz recytacji poezji K.I. Gałczyńskiego, ks. J. Twardowskiego czy W. Szymborskiej. Podczas „Przybieżeli do Betlejem” cała sala włączyła się do wspólnego śpiewania. Dla wielu osób program koncertu stanowił okazję nie tylko do wspólnego kolędowania, ale również do zadumy i wzruszeń przy filiżance gorącej kawy lub herbaty.

Koncert był dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i współorganizowany wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

foto_01 foto_02 foto_03 foto_06 foto_08 foto_09 foto_17 foto_20 foto_21 foto_22

 

plakatZapraszamy na wieczór wyjątkowy pełen magicznego nastroju towarzyszącego Świętom. Kolędy i współczesne pastorałki które Państwo posłuchacie, a może zaśpiewacie wspólnie z nami, to wysublimowane połączenie tradycji z muzyczną nieprzewidywalnością, tak znamienną dla współczesnej muzyki rozrywkowej.
30.12.2015r. godz. 19:00, WOK sala widowiskowa, wstęp wolny

Danuta Błażejczyk ma na swoim koncie kilka płyt z kolędami, pastorałkami i innymi świątecznymi utworami. Dzięki spotkaniu z  artystką, będziecie Państwo mieli możliwość  usłyszeć te najpiękniejsze,  polskie, ale nie tylko polskie.
Zbigniew Lesień – aktor, reżyser. Zgrał ponad sto ról filmowych i teatralnych, reżyserował przedstawienia teatralne i programy telewizyjne. W programie „Witaj Mała Gwiazdko” recytuje piękne wiersze Gałczyńskiego, Szymborskiej i Księdza Twardowskiego..

Wyjątkowy charakter koncertu, sprawia że  Święta dla każdego z nas stają się magiczne, radosne, rodzinne i pełne miłości i nadziei.

Skip to content