Konkursy „Ślad naszej historii” i „Mój Album Rodzinny – Moja Historia”.

Zachęcamy wszystkich  do wzięcia udziału w konkursach „Ślad naszej historii” i „Mój Album Rodzinny – Moja Historia” ogłoszonych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Pula nagród w konkursach wynosi 5700zł.

1) „Ślad naszej historii”
Tematem konkursu jest przedstawienie fotografii pokazującej ważne wydarzenie z lat 1945 – 1970 w dziejach rodziny, grupy społecznej, miejscowości, zakładu pracy czy szkoły z terenu Dolnego Śląska wraz z krótkim (kilku zdaniowym) opisem.
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych osób prawnych i fizycznych.
Prace konkursowe należy przysłać do 3 listopada 2013 roku.
Nagrody w Konkursie:
I miejsce – 1.000 zł
II miejsce – 700 zł
III miejsce – 500 zł

Szczegóły i regulamin: http://mojalbumrodzinny.pl/?p=199

2) „Mój album rodzinny – moja historia”
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie albumu zawierającego odbitki fotografii, kopie dokumentów, spisane relacje. Album ma opisywać fakty związane z najciekawszymi wydarzeniami z czasu po zasiedleniu Dolnego Śląska, czyli od 1945 – 1970 roku. Ma pokazywać dzieje ludzi, których młodość i lata twórcze przypadły na ten okres budowania regionu. Ma pokazywać ich pracę, pasje, zabawę. Pokazywać święto i dzień zwyczajny dolnoślązaków. Dlatego też powinien tematycznie ograniczyć się do terenu miast i gmin województwa dolnośląskiego.
Maksymalna objętość albumu to 12 stron formatu A-4.
Fotografie i dokumenty zamieszczone na stronach albumu powinny być opisane. Ważne są wszystkie okoliczności powstania zdjęcia, osoby przedstawione na zdjęciu ( jeśli są znane).
Podobne opisy powinny zawierać dokumenty. Dokumenty to nie tylko legitymacje, to różnego typu pisma, dyplomy, wycinki artykułów prasowych itp.
Prace konkursowe należy przysłać do 15 listopada 2013 roku.
Zwycięskie prace zostaną uhonorowane następującymi nagrodami:
I nagroda – 2.000 zł
II nagroda – 1.000 zł
III nagroda – 500 zł

Regulamin i szczegóły: http://mojalbumrodzinny.pl

Zapraszamy na profil na FB, gdzie można śledzić najnowsze informacje na temat konkursów: https://www.facebook.com/pages/M%C3%B3j-Album-Rodzinny-Moja-Historia/549366301767373?fref=ts

Skip to content